2

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 3 Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego. W kategorii kata, kumite i grappling wystartowało 110 zawodników.

Organizatorem turnieju był Woliński Klub Karate Kyokushin a współorganizatorem Polska Federacja Kyokushin Karate przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Wolin.

Zmagania zawodników w konkurencji kata, kumite i grappling prowadzono na dwóch matach. Poziom walk finałowych był bardzo wyrównany i zacięty, większość z nich kończyła się dopiero po drugiej dogrywce.

Dekoracji zwycięzców Zachodniopomorskiej Olimpiady dokonali Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna RYTLEWSKA oraz Prezes Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin sensei Edward CHOBER. Zarząd Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin serdecznie dziękuje członkom klubu oraz rodzicom, Pani Katarzynie STRZELCZYK, Katarzynie CHARÓW, Ireneuszowi CHARÓW, Danielowi STRZELCZYK za pomoc w przygotowaniu zawodów.

Zawodnicy Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin zajęli następujące miejsca:
1. Karolina CHARÓW – II miejsce w kumite dziewcząt 7-8 lat do 27 kg oraz III – miejsce w grapplingu dziewcząt 6-7 lat do 29 kg
2. Julianna STRZELCZYK – I miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat +32 kg oraz III – miejsce w kata dziewcząt 9-10 lat
3. Wioleta CHARÓW – II miejsce w kumite dziewcząt 13-14 lat OPEN oraz III – miejsce w kata juniorek 13-14 lat
4. Rafał BYCZKIEWICZ – II miejsce w kumite juniorów 11-12 lat do 35 kg
5. Jakub WALASZCZYK – II miejsce w kumite juniorów 13-14 lat +50 kg
6. Miłosz STRUSKI – III miejsce w kata chłopców 10 lat

3

Zawodnicy Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido zajęli następujące miejsca:
1. Michał KARWAN – II miejsce w kumite chłopców 7-8 lat do 27 kg
2. Patryk RÓŻYCKI – II miejsce w kumite chłopców 7-8 lat +35 kg
3. Mikołaj DOMITRZ – III miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 35 kg oraz I miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 35 kg
4. Fabian PIEROSZKIEWICZ – III miejsce w kumite juniorów do 35 kg
5. Marcel PALUCH – III miejsce w kumite juniorów +50 kg
6. Kacper DOMITRZ – I miejsce w kumite juniorów 13-14 lat +50 kg
7. Gracjan WIKTOROWICZ – I miejsce w kumite senior 18-19 lat OPEN
8. Oliwer OLESKI – II miejsce w kumite senior 18-19 lat OPEN
9. Antoni SZYMKO – III miejsce w kumite senior 18-19 lat OPEN
10. Andrzej BURLIŃSKI – III miejsce w kumite senior 18-19 lat OPEN
11. Julia KARWICKA – II miejsce w kata juniorek 13-14 lat
12. Oliwer RUDNICKI – I miejsce w kata juniorów 12 lat
13. Martyna PALUCH – II miejsce w grapplingu dziewcząt 6-7 lat do 29 kg

Andrzej Sawicki