To powszechne powiedzenie absolutnie nie miało potwierdzenia w zawodach wędkarskich o Puchar Rady Sołeckiej w Kretlewie, które odbyły się w dniu 28 maja br. na zbiorniku ppoż. Zawody odbyły się z pod hasłem „STOP NARKOTYKOM I DOPALCZOM”

Punktualnie o godzinie 14:00 odbyło się losowanie numerów łowisk i rozpoczęcie zawodów. Regulamin zawodów zakładał zakończenie o godzinie 17:00. Należy również dodać, że oprócz 14 zawodników w miejscu prowadzenia zawodów zebrało się spore grono osób dopingujących. Przebieg rywalizacji był bacznie obserwowany przez członków Rady Sołeckiej.

O godzinie 17:00 wszystko było jasne – zwycięzcą zawodów został Daniel Saładajczyk, drugie miejsce zajął Krzysztof Madej, na ostatnim stopniu podium stanął Jerzy Typek. Sołtys Sołectwa Kretlewa – Edward Żurawski dokonał wręczenia nagród i zaprosił na poczęstunek.
Ponadto, na placu zabaw po raz pierwszy zaprezentowano dmuchane zamki zakupione w ramach funduszu sołeckiego 2017 r. Można śmiało powiedzieć, że dokonano trafnego wyboru, gdyż zabawki były mocno eksploatowane w czasie trwania zawodów jak i spotkania integracyjnego.

Uczestnicy zawodów składają serdeczne podziękowania dla organizatorów: Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Kretlewo.