Serdecznie zapraszamy na obchody 70 – lecia powojennych Międzyzdrojów, już 14 czerwca 2017 roku o godz.17.00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się wykład Jerzego Neukampfa o historii powojennych Międzyzdrojów, następnie otwarta zostanie wystawa przedstawiająca historię miasta po II wojnie światowej, jego mieszkańców, instytucji, stowarzyszeń, które działały na przestrzeni lat. Wydarzenie zakończy się koncertem muzycznym zespołu ,, Sklep z Ptasimi Piórami”.

To nie koniec atrakcji tegorocznych obchodów, 29 czerwca będą miały miejsce obchody patrona miasta św. Piotra Apostoła, rozpoczną się one mszą św. w międzyzdrojskiej świątyni, po mszy św. odbędzie się w kościele koncert solistów, chóru i orkiestry kameralnej z Berlina pod batutą Karola Borsuka – wykonanie polskiej premiery kantaty koncertowej pt. ,,Quo Vadis Domine?”

W tym samym  dniu gratka dla miłośników arii operowych i operetkowych – o godz. 19.00 w Sali Międzynarodowego Domu Kultury wystąpią muzycy Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Karola Borsuka. W programie także prawykonanie ,, Fantazji Międzyzdrojskiej” utworu
skomponowanego na 70-lecie miasta przez K. Borsuka. Takiego koncertu jeszcze w naszym mieście nie było, dlatego serdecznie zapraszamy Międzyzdrojan, gości i wszystkich miłośników naszego miasta i muzyki.

Organizator