Ksawery (14)

Odwołane zajęcia lekcyjne w gminach Świerzno, Golczewo, Międzyzdroje, Dziwnów. 50 interwencji strażaków, połamane drzewa, przerwy w dostawie energii elektrycznej, to pierwsze efekty działania orkanu Ksawery.

Od godziny 22 Komendant Wojewódzki zwiększył obsady osobowe w Powiecie. W Kamieniu Pomorskim z 6 do 10 osób, w Międzyzdrojach z 4 do 6 osób. Podwójna obsada pracuje na stanowisku kierowaniapoinformował naszą redakcję kpt. Robert Cyburt, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Ksawery (1)

Do godziny 9 rano strażacy odnotowali ok. 50 zdarzeń. Były to głównie interwencje związane z połamanymi drzewami. Był też przypadek pożaru komina. Strażacy dwukrotnie byli zmuszeni dostarczać prąd do urządzeń medycznych – w Wolinie do respiratora dziecka, w Międzyzdrojach do zablokowanego łóżka medycznego. Na osiedlu Chopina w Kamieniu Pomorskim blaszany garaż przeleciał na drugą posesję.

Ksawery (12)

Odwołano zajęcia lekcyjne w całej gm. Świerzno.

Mamy awarię linii elektrycznych, część wsi ma prąd, niestety Świerzno i okolica Chomina są najbardziej dotknięte skutkami wichury. We wszystkich szkołach i gimnazjum nie odbywają się dziś zajęciapoinformowała naszą redakcję sekretarz Emilia Szczeblewska.

Ksawery (10)

Awarie prądu występują m.in. w Będziszewie, Krzepocinie, Troszynie, w Dziwnowie drzewo zwaliło się na linię obok kościoła. W gminie Golczewo także odwołano zajęcia. W Wysokiej Kamieńskiej oprócz problemów z dostawami prądu, mieszkańcy uskarżają się na brak wody.

fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

Jak poinformował nas sekretarz Henryk Nogala z międzyzdrojskiego magistratu, tylko w szkole w Wapnicy odwołano zajęcia.

kamienskie.info