IMG_6890

W listopadzie swoje 90. urodziny obchodziła pani Regina Dębicka z Wisełki. Z tej okazji burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w obecności zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie Czesława Zielińskiego złożyli Jubilatce osobiście życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Pani Regina urodziła się w Modliborzycach w powiecie inowrocławskim. Jej tata był hydraulikiem, mama zajmowała się domem i czterema synami Stefanem, Leonem, Heniem, Kazimierzem i dwoma córkami Reginą i Łucją. Brat Kazimierz mieszka obecnie w Wisełce.

Pani Regina do szkoły podstawowej chodziła ze swoim przyszłym mężem, były to cztery klasy, do wybuchu wojny. Pani Regina w styczniu 1941 r. została wywieziona do Niemiec do Großenaspe koło Hamburga na przymusowe roboty. Jak wspomina nie każdy Niemiec był zły i rodzina, do której trafiła okazała się dla niej bardzo dobra. Miała wtedy 12 lat. Po wojnie pani Regina przyjechała do brata do Wisełki, za nią przybył jej wybranek życiowy. Jubilatka pracowała w ośrodku warszawskim Łowiczanka w Wisełce, mąż, pan Czesław w ośrodku Kaszubianka w tej samej miejscowości.

Pani Regina ma trzy córki: Halinę i Ewę mieszkanki Wisełki oraz Danutę mieszkankę Warszawy. Jubilatka doczekała się sześcioro wnucząt, siedmioro prawnucząt i jednej praprawnuczki, czteromiesięcznej Alicji.

UM w Wolinie