IMG_9708

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..” W Zespole Szkół Społecznych w Dziwnowie jest to dzień Wigilii Szkolnej, kiedy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotykają się przy wspólnym stole. Co by nie mówić, szkoła to miejsce, gdzie uczniowie i nauczyciele spędzają dużo czasu, przeżywają wspólne troski i radości, stają się rodziną i dlatego w tej szkolnej „rodzinie” Zarembiacy co roku organizują spotkanie wigilijne.

IMG_9703

Tradycyjnie już tegoroczne święto przygotowali uczniowie klas I. Wraz z wychowawcami wykazali się wielkim zaangażowaniem i włożyli dużo serca w ozdabianie szkoły, przygotowanie stołów wigilijnych i podawanie potraw.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się o godz. 12.00 koncertem kolęd i pastorałek wyśpiewanych i zagranych przez muzyków z Agencji Artystycznej Pro Musica. Po koncercie mogliśmy poczuć magię świąt, oglądając „Opowieść wigilijną” przygotowaną przez utalentowanych Zarembiaków. Po części artystycznej dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie podzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze oraz zasiedli przy świątecznie zastawionych stołach, częstując się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami – pierogami, barszczem i karpiem.

IMG_9713

Gwarne, pełne ciepłych słów rozmowy oraz dźwięki kolęd niosły się po szkolnych korytarzach. Ten ostatni dzień przed przerwą świąteczną wypełniły chwile pełne magii, uroku i radości.

Zarembiacy