1

We wtorek 18 lutego 2014 r., o godzinie 14:00, rozpoczęliśmy akcję pt. „Aktywacja – inspiracja”. Przedsięwzięcie promowało zdrowy tryb życia poprzez aktywność fizyczną. W składzie Iza, Olimpia, Ala i Kacper – zaopatrzeni w hasła lansujące ruch na świeżym powietrzu, oraz uśmiech i chęć do działania ruszyliśmy na spacer ulicami Międzyzdrojów. Zachęcaliśmy mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Część napotkanych osób bardzo pozytywnie podeszła do akcji i z zainteresowaniem pytała o jej szczegóły oraz o organizatora – Lokalne Centrum Wolontariatu MID, inni natomiast nie chcieli uczestniczyć w działaniu. Akcja trwała jedną godzinę. Generalnie spotkała się z życzliwością i zainteresowaniem społeczeństwa – wolontariuszka Alicja.

Jestem pozytywnie zaskoczona przebiegiem akcji. Większość osób, z którymi rozmawiałyśmy z aprobatą do niej przystąpiła. Oczywiście znalazły się i takie wyjątki, które nasze działanie krytykowały, ale ponieważ te osoby były zdecydowaną mniejszością nie zraziłyśmy się i kontynuowałyśmy nasze namawianie do aktywności jak i do samego wolontariatu – wolontariuszka Olimpia.

Z takich postaw warto brać przykład. Wolontariusze, którzy wzięli w tej akcji udział, to uczniowie Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.

Wolontariusze LCW MID