ZDP Zima

W Zarządzie Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim od 3 miesięcy stosuje się „nowe technologie” grzewcze budynku. Widać poznano je na XIV Ogólnopolskim Kongresie Zarządców Dróg Powiatowych, który odbył się w maju w Hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach. Organizatorami byli m.in. starosta Beata Kiryluk oraz Marcin Kwiatkowski, dyrektor ZDP. Prym w „nowych technologiach” wiedzie stary jak świat termowentylator… farelka.

– Czy wiecie Państwo czym Zarząd Dróg Powiatowych ogrzewa pomieszczenia? – starał się dowiedzieć podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, Anatol Kołoszuk. Niestety nikt z obecnych na sali członków Zarządu nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie. – Planujemy drastyczne cięcia w budżecie a ogrzewamy się prądem? – pytał dalej radny.

Z informacji do których dotarł Anatol Kołoszuk wynikało, iż w trakcie, kiedy członkowie Zarządu tylko mówią w kółko o oszczędnościach, w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych od dłuższego czasu wszyscy w najlepsze ogrzewają się farelkami.

Zarząd wydał decyzję jeszcze w grudniu czy listopadzie o zakupie pieca, to ja jestem zdumiona! Panie wicestarosto, może Pan to sprawdzić? zwróciła się oburzona do swojego zastępcy mającego nadzór nad ZDP, Beata Kiryluk.

Na początku stycznia planowali zakupić piecwicestarosta stwierdził, iż nic nie wie na ten temat, aby pomieszczenia Zarządu Dróg Powiatowych były ogrzewane farelkami.

Niestety pomimo zapewnień radny Kołoszuk nie otrzymał informacji, o którą pytał. Zwróciliśmy się więc z tym samym zapytaniem do Marcina Kwiatkowskiego.

Tak potwierdzam, 4 listopada nastąpiła awaria pieca centralnego ogrzewania i musimy ogrzewać się farelkami. W najbliższym czasie będzie to rozwiązane. Mamy budżet tegoroczny i zamawiamy ten piec. zapewnił dyrektor ZDP.

O ile w listopadzie i grudniu na dworze było ciepło, to teraz temperatura spada do -17*C.

kamienskie.info