AG2

21 marca w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbył się Wiosenny Koncert Orkiestry Marynarki Wojennej przy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, podczas którego poznaliśmy Mecenasów Kultury 2013 roku, którzy w różny sposób wspierają działania Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia i laureata tytułu Wyspiarz Roku 2013. O miano „Wyspiarz Roku 2013” ubiegało się pięć osób zgłoszonych przez mieszkańców wysp. Wśród osób nominowanych byli: Ewa Grzybowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wolinie, Ewa Pater – nauczyciel fizyki w LO im. Mieszka I w Świnoujściu, Andrzej Pawełczyk – artysta malarz, twórca Galerii Miejsce Sztuki 44, Krystyna Piotrowska – założycielka Klubu Kwadransowych Grubasów „Sukces” w Świnoujściu oraz Andżelika Gałecka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach.

AG4

Kapituła składająca się z dotychczasowych laureatów, dziennikarzy oraz internauci  po raz 19 dokonali wyboru. Pragniemy poinformować, iż tytuł Wyspiarza Roku 2013 otrzymała nasza Międzyzdrojanka  –  Andżelika Gałecka. Przypomnijmy, że to trzeci tytuł przyznany mieszkańcowi Międzyzdrojów. W 1999 roku laureatem był Bogusław Mamiński a w 2000 roku – Urszula Jakuczun. Kapituła Tytułu tak uzasadniła swój wybór „W wyniku głosowania zaszczytne miano Wyspiarza Roku 2013 otrzymuje Andżelika Gałecka w dowód uznania za inicjowanie wyjątkowych działań w sferze kultury oraz przygotowywanie niekonwencjonalnych, nowatorskich imprez kulturalnych, szczególne zaangażowanie w akcje humanitarne, charytatywne i prospołeczne, a także nieustającą eksplozję pomysłów, zmierzających do urozmaicenia i wzbogacenia życia mieszkańców i turystów.”

IMG_7087

Szczere gratulacje dla Andżeliki za pomysły i osobiste zaangażowanie, które zostało docenione przez Wyspiarzy  z wysp Wolin i Uznam.

źródło:
Referat Promocji
Urząd Miejski w Międzyzdrojach