Stanaszek-Kaczor

Anna Stanaszek-Kaczor była wójt gminy Świerzno i sekretarz powiatu od poniedziałku jest zatrudniona w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Pomorskim. Decyzją Stanisława Kuryłły przez 3 miesiące będzie pełniła funkcję jego doradcy. – Przed nami wiele wyzwań. Pomogę burmistrzowi przeanalizować dotychczasowy sposób funkcjonowania Urzędu i jednostek gminnych oraz sposób wydatkowania środków. Zastanowimy się jak daleko i w jakim kierunku mogą iść zmiany, by burmistrz mógł podjąć konkretne decyzje – mówi w rozmowie z naszą redakcją Stanaszek-Kaczor.

Nowy doradca burmistrza Kuryłły ma 52 lata. Jest doświadczonym samorządowcem. Była dyrektorem Szkoły, wizytatorem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, inspektorem kontroli w ZUS, specjalistą ds. zamówień publicznych w ZBiLK w Szczecinie oraz wójtem gminy Świerzno i sekretarzem powiatu.

Burmistrz objął stanowisko w bardzo trudnym czasie dla gminy. Koniec roku budżetowego 2014, negatywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie o projekcie budżetu na 2015, konstytuowanie się Rady Gminy po wyborach, to czynniki nie sprzyjające normalnej, spokojnej pracy. O tym, że burmistrz sobie świetnie radzi niech świadczy fakt, że w tydzień od ślubowania uzyskał pozytywną opinię RIO o projekcie budżetu. Cieszę się, że mogę mu doradzać wykorzystując swoją wiedzę o samorządziepowiedziała w rozmowie z naszą redakcją Stanaszek-Kaczor.

kamienskie.info