DSCF7641

W związku z realizacją projektu „Zdrowe odżywianie źródłem mądrości” uczniowie klas drugich i trzecich GP „Pomerania” w Dziwnowie,  wykonali prezentacje multimedialne , mające na celu przypomnienie młodzieży jak należy zdrowo się odżywiać.  „Jesteś tym co jesz”- motto przewodnie  wszystkich prezentacji na pewno zapadnie na długo w głowach uczestników apelu, na którym zostały przedstawione najciekawsze prace uczniów.

Ze względu na zbliżające się zimowe ferie apel został także poświęcony tematowi bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz umiejętnego udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa -pan Jerzy Janawa, z pomocą uczniów klas trzecich przypomniał, pokazał jak należy reagować, gdy się jest świadkiem wypadku. Przypomniał jak wiele znaczą pierwsze minuty w kontakcie z poszkodowanym, jak wiele możemy zrobić, jeśli tylko mamy podstawową wiedzę,  z zakresu  udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz informacji przekazanych na apelu szkolnym,  w dniu 14 lutego, nasi uczniowie napisali prace pt. „Jak bezpiecznie spędzić ferie.”, które są zamieszczone na www.gimnazjum.dziwnow.pl . Mamy nadzieję, że dzięki wszystkim tym działaniom,  spotkamy się po feriach wszyscy cali  i zdrowi, no i wypoczęci.

źródło:
Renata Kronenberg
GP Pomerania w Dziwnowie