A. Andrus - foto Jola Lipka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem – polskim dziennikarzem, poetą, autorem tekstów piosenek, piosenkarzem, artystą kabaretowym i konferansjerem. Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2014 o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek Pana Andrusa z dedykacją.

Artur Andrus od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III jako współredaktor programów „Powtórka z rozrywki” oraz „Akademia rozrywki”. Wielokrotnie był gospodarzem kabaretowych spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, łódzkiej „Przechowalni” i krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”, konferansjerem, promotorem wielu młodych kabaretów i zjawisk okołokabaretowych. Komentuje wydarzenia polityczne i społeczne w programie „Szkło kontaktowe”. Występuje w dwóch serialach kabaretowych: „Spadkobiercy”, jako Jonathan Owens oraz w „Rodzinie Trendych”. Podwójnie platynowa płyta Andrusa pt. „Myśliwiecka” okazała się najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce w 2013 roku, tym samym Artur Andrus został zwycięzcą TOP Sopot TOPtrendy Festiwal 2013. Artur Andrus znany jest również jako autor książki-zbioru piosenek i wierszy pt. „Popisuchy” wydanej przez łódzkie wydawnictwo „Piątek Trzynastego” w grudniu 2004 roku. Natomiast w 2008 roku tygodnik „Polityka” wydał „Kolekcję polskich kabaretów” złożoną z 15 płyt DVD z nagraniami polskich kabaretów wybranych i opatrzonych komentarzem Artura Andrusa. W 2012 roku wydał książkę „Blog osławiony między niewiastami”. Od lat przyjaźni się z Marią Czubaszek (w „Spadkobiercach” gra matkę Jonathana – Andrusa), Wojciechem Karolakiem, dowodem ich przyjaźni są książki „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz „Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”.

Podczas październikowego spotkania autorskiego z Marią Czubaszek obiecaliśmy, iż kolejnym gościem międzyzdrojskiej biblioteki będzie właśnie Artur Andrus. Słowa dotrzymujemy, wszystkich serdecznie zapraszamy.

Bibliotekarze