To najprawdopodobniej koniec historii zapoczątkowanej w 2004 roku w Międzywodziu. Po 12 latach rywalizacji na boisku, drużyna została wycofana z rozgrywek. Decyzją burmistrza Grzegorza Jóźwiaka, klub nie uzyskał dotacji na prowadzenie działalności sportowej w zakresie piłki nożnej w Międzywodziu w 2017 roku.

Drużyna od jakiegoś czasu borykała się z przeróżnymi problemami. Runda jesienna to same porażki, w tym kilka walkowerów i sromotna przegrana z lokalnym rywalem – Jantarem aż 12:0.

Pod koniec stycznia, burmistrz Dziwnowa odrzucił trzecią aplikację o gminną dotację dla Ludowego Klubu Sportowego Bałtyk. Przedstawiciele drużyny z Międzywodzie wnieśli skargę zwracając się z prośbą o interwencję do radnych. – Zarząd Klubu był zaskoczony wynikami konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku i nieprzyznaniem dotacji klubowi w zakresie uprawniania piłki nożnej. Bałtyk wniósł skargę na uzasadnienie pisma – usłyszeliśmy podczas ostatniej sesji.

W ocenie przedstawicieli klubu, prowadzenie drużyny sportowej to jedyne zajęcie w Międzywodziu dla dzieci i młodzieży. Jednym z pomysłów jaki miał się pojawiać, było połączenie dwóch klubów – Jantara i Bałtyku. Nie było jednak na to zgody prezesów drużyn.