Sesja Rady Miejskiej w Golczewie

Rada Miejska w Golczewie podczas najbliższej sesji zażąda od Andrzeja Danieluka wyjaśnień w sprawie skandalicznego zdarzenia, jakie opisywaliśmy w miniony poniedziałek. Przypomnijmy wtedy to burmistrz podróżując służbowym samochodem gminy z kierowcą został zatrzymany do kontroli. Miał 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przedstawiciele golczewskiego magistratu nie widzą jednak problemu, gdyż burmistrz miał tego dnia wziąć urlop na żądanie.

Sprawę Andrzeja Danieluka po zamieszczeniu naszego artykułu, opisywały już wszystkie regionalne media. Poczynania burmistrza w bardzo oryginalny sposób prezentował na łamach Gazety Wyborczej jego zastępca.

Policja widocznie nie sprawdziła, że pan burmistrz był na urlopiewyjaśnia Malec.Przyszedł do mnie rano i poprosił o wypisanie kwitu z urlopem na żądanie. Tak też zrobiłem.
– To dlaczego korzystał ze służbowego samochodu na urlopie? – pytał reporter Gazety Wyborczej
Bo jechał na spotkanie z wicestarostąwyjaśnia Malec.
– Na urlopie jechał na służbowe spotkanie?
Samorządowcy pracują nawet na zwolnieniach lekarskich.
Jak twierdził w rozmowie z redaktorem Gazety Wyborczej zastępca burmistrza, kiedy szef przyszedł do niego w poniedziałkowy poranek po wniosek urlopowy był zupełnie trzeźwy. Jak to się stało, że godzinę później miał 1,5 promila?
Różnie bywa, wszystko jest na tym świecie możliweodpowiada filozoficznie Józef Malec.

Co ciekawe, stanowisko prawnika Państwowej Inspekcji Pracy w tej sprawie jest jednoznaczne:

Na urlopie nie wolno pracować – wyjaśnia reporterowi Gazety Wyborczej prawnik Państwowej Inspekcji Pracy. – Jeżeli pracownik jest niezbędny to pracodawca może go ściągnąć z urlopu, jednak wtedy nie jest on już na urlopie i może go odebrać w innym terminie. Jeżeli podczas urlopu wykonujemy obowiązki służbowe to nie jesteśmy wtedy na urlopie.

Postanowiliśmy skontaktować się z przewodniczącą Rady Miejskiej i poprosić ją o komentarz do całej sprawy.

Na razie nie udało mi się skontaktować z burmistrzem, ponieważ przebywa na urlopiewyjaśnia Beata Pastryk, przewodnicząca Rady Miasta w Golczewie – To właśnie rada jest organem nadzorującym pracę burmistrza. 21 lutego jest sesja, na której będziemy starali się usłyszeć jakieś wyjaśnienia od burmistrza. Nie możemy przejść obok tego obojętnie, zwłaszcza, że to kolejny epizod w odstępie kilku miesięcy, w którym burmistrz jest pod wpływem alkoholu.

kamienskie.info