fot UM w Miedzyzdrojach (7)

Po raz dwunasty na międzyzdrojskiej promenadzie odbył się Bieg Śniadaniowy. W dniu 14 sierpnia 2014 roku przy Alei Gwiazd zgromadzili się pasjonaci biegania po to by wziąć udział w imprezie. Na starcie stanęło kilkuset zawodników, wielu brało udział w biegu kolejny już raz. Przed rozpoczęciem biegu rozgrzewkę poprowadził Jacek Wszoła. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia sportowego jest Bogusław Mamiński, który zapoczątkował w Międzyzdrojach jak i w innych miastach Biegi Śniadaniowe.

fot UM w Miedzyzdrojach (11)

W biegu wzięli udział mieszkańcy, turyści, przedstawiciele świata sportu – Roman Toboła, Ryszard Ostrowski oraz przedstawiciele kina i telewizji, min. Zbigniew Buczkowski. Biegi Śniadaniowe są coroczną zachętą i promocją aktywnego trybu życia. Biegali ludzie w każdym wieku, starsi i młodsi, wśród uczestników biegły nawet całe rodziny. Podczas biegu prowadzone były konkursy z nagrodami.

W tym biegu wszyscy jego uczestnicy byli na mecie zwycięzcami, na wszystkich, którzy bieg ukończyli na stadionie miejskim czekał poczęstunek.

Tomasz Rychłowski
Referat ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą