2

Punktualnie o godzinie 9:00 spod Hali Azoty Arena wyruszyło blisko 1200 biegaczy z całej Polski w pierwszym PZU Maratonie Szczecińskim pod hasłem Wbiegnij do historii Szczecina”, a trasa prowadziła przez najbardziej ciekawe zakątki miasta. Szczecińska trasa maratonu prawie się nie dublowała, zawodnicy przebiegli jedną pętlę.

Bardzo nam zależało na atrakcyjnej trasie – podkreślał Robert Szych, dyrektor 1. PZU Maratonu Szczecińskiego – Bo właśnie na jakość trasy zwracają uwagę zawodnicy.

8

Należy wspomnieć, iż maraton to najbardziej prestiżowa impreza dla biegaczy, a szczecińscy maratończycy czekali na nią ponad 10 lat. Po raz pierwszy bowiem z inicjatywą zorganizowania w Szczecinie maratonu środowisko lekkoatletyczne wystąpiło do władz miasta w 2005 roku.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Jurgiewicz z czasem 2 godziny 36 minut i 52 sekundy. Na drugiej pozycji uplasował się – długo przewodzący biegaczom – Michał Głowacki. Michał stracił prowadzenie w okolicach 32 kilometra, a na najniższym stopni stanął Jacek Sobas z czasem 2 godziny 43 minuty i 27 sekund.

14

W 1. PZU Maratonie Szczecińskim wystartowało dziewięciu reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski, którzy uplasowali się na następujących miejscach:

653 miejsce – Marek Bęgowski z czasem 04:38:46,
772 miejsce – Jolanta Mejka z czasem 04:56:32.

26

Oprócz królewskiego dystansu organizatorzy zorganizowali, krótszy bieg dla początkujących biegaczy na dystansie 4 kilometrów i 200 metrów, w którym udział wzięło 600 zawodników, a wśród nich reprezentant Klubu Biegacza Kamień Pomorski, Mateusz Ostapko. Mateusz uplasował się na siódmym miejscu z czasem 19 minut i 6 sekund.