Prezes Uzdrowiska Bogusław Marzec

Bogusław Marzec fot. kamienskie.info

Pierwsze informacje na ten temat zaczęły pojawiać się wczoraj. Jak udało się ustalić redakcji portalu kamienskie.info, Bogusław Marzec, prezes Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim złożył rezygnację.

Według naszych informacji Bogusław Marzec do czwartku przebywał w Warszawie na posiedzeniu Rady Nadzorczej grupy kapitałowej Uzdrowiska Polskie. Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim zostało kupione przez ten podmiot. 12 grudnia 2011r. Za pakiet prawie 90 procent akcji kamieńskiej spółki zapłacono 9 mln 291 tys. złotych.

Zobacz także: Zobacz wizualizacje nowego uzdrowiskowego centrum rehabilitacji 

Prezes Marzec stawiał przed sobą ambitne cele i plany. Jednym z nich była rozbudowa kamieńskiego Uzdrowiska. Podczas sesji Rady Miejskiej pod koniec marca, zaczęły się jednak pojawiać pierwsze sygnały o tym, iż planowana rozbudowa Uzdrowiska może nie dojść do skutku. Mimo pozwolenia na budowę oraz będących na ukończeniu prac związanych z ostatecznym kształtem projektu budowlanego, nie ma było decyzji inwestora w sprawie powstania nowego Szpitala Uzdrowiskowego. Wszystko było związane ze zmianami personalnymi w zarządzie Banku Polskiej Spółdzielczości, który miał finansować rozbudowę. Bogusław Marzec informował na sesji iż ostateczne decyzje co do przyszłości Uzdrowiska zapadną w maju.

Zobacz także: Budowa Uzdrowiska pod znakiem zapytania. „Nie ma akceptacji ani odrzucenia budowy”    

Bogusław Marzec był m.in. szefem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, firmy Stal Export oraz Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie.

kamienskie.info