Dwa dni przed sesją burmistrz Danieluk wycofuje swój wniosek

Dwa dni przed sesją burmistrz Danieluk wycofuje swój wniosek

Andrzej Danieluk najwidoczniej zrozumiał, że dyskusja na temat bezprawnego zwolnienia Jadwigi Adamowicz nie przysparza mu popularności. Dwa dni przed sesją Rady Powiatu burmistrz złożył pismo, w którym cofa swój wniosek o wyrażenie zgody przez Radę Powiatu na rozwiązanie umowy o pracę z radną.

„(…) mając na uwadze dokonane już rozwiązanie tej umowy w trybie art. 52 Kodeksu pracy, niniejszym cofam przedmiotowy wniosek i proszę o potraktowanie go jako mającego wyłącznie charakter informacyjny.” napisał Andrzej Danieluk w piśmie skierowanym do Rady Powiatu.

Przypomnijmy 20 marca burmistrz Golczewa niezgodnie z prawem, bez zgody Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim zdecydował o zwolnieniu Jadwigi Adamowicz. Andrzej Danieluk następnego dnia poszedł dalej i oskarżył radną o nienależyte wykonywanie swoich obowiązków i defraudację.

Zobacz także: Komisja Rewizyjna zajmie się zwolnieniem dyscyplinarnym Jadwigi Adamowicz

To absurd, w tym roku kończę 35 lat pracy, nie miałam żadnego upomnienia, żadnej nagany. Burmistrz nie mając dowodów, nie mając orzeczenia sądu w tej sprawie rzuca takie oskarżenia. Andrzej Danieluk wykorzystując swoją funkcję próbuje upokorzyć moją osobę. W rozmowie ze mną powiedział, że ma opinię prawną zezwalającą mu na łamanie prawamówiła podczas ostatniej sesji Rady Miejskie w Golczewie Jadwiga Adamowicz.

Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym, rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady powiatu, której radny jest członkiem.

kamienskie.info