Slubowanie Stanisława Kuryłły fot kamienskie (1)

Zaproszenie do współpracy wszystkich mieszkańców to najważniejsze przesłanie, jakie podczas mowy inauguracyjnej przedstawił nowy Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło. – Przed nami olbrzymie wyzwanie, mam świadomość, że Regionalna Izba Obrachunkowa zajęła negatywne stanowisko co do zaproponowanego przez mojego poprzednika budżetu. Nie wyobrażam sobie, aby gmina Kamień Pomorski musiał poddać się programowi naprawczemu. Jest to dla mnie rzecz do której nie dopuszczę – zapewniał w rozmowie z naszą redakcją Kuryłło.

Staję tu z pokorą po ceremonii zaprzysiężenia. Zaprzysiężenia stanowiska burmistrza, które otrzymałem dzięki mieszkańcom gminy Kamień Pomorski, którzy zaufali mojej osobie. Chciałbym podziękować ustępującym burmistrzom. Nieobecnemu Bronisławowi Karpińskiemu oraz jego zastępcy Andrzejowi Jędrzejewskiemu za te 12 lat, za wkład i trud, które włożyli w pracę na rzecz naszego dobrapowiedział Stanisław Kuryłło.

Slubowanie Stanisława Kuryłły fot kamienskie (26)

Kuryłło zapewnił, że zrobi wszystko, aby współpraca z mieszkańcami nabrała innego charakteru niż dotychczas. W trakcie przemówienia był też czas na osobiste refleksje. – Chciałbym podziękować mojej żonie. To dzięki jej wsparciu i poparciu mojej pracy społecznej, jej wielkiej cierpliwości stoję tu przed Państwem.

W imieniu urzędującego burmistrza, całej ustępującej administracji chciałbym pogratulować panu Burmistrzowi Kurylle. Z wielką pokorą przyjęliśmy decyzję mieszkańców. Chciałbym pogratulować także Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jackowi Golusdzie oraz szefowi sztabu Komitetu „Nasza Gmina – Nasz Powiat” panu Wiesławowi Żelkowi. Życzę tego aby udało się Państwu zrealizować wszelkie plany i zamierzenia. Wierzę, że będzie potrafił Pan poprowadzić proces rozwoju naszej gminypowiedział do nowego burmistrza Andrzej Jędrzejewski.

kamienskie.info

————————————————————————

Już po sesji udało nam się namówić nowego Burmistrza na krótki komentarz po dzisiejszym zaprzysiężeniu.

Wrażenia są niesamowite, emocje wzięły górę. Mówiąc językiem sportowym to był mój najtrudniejszy mecz w życiu. Przekonałem do siebie większą grupę mieszkańców, spróbuję także w ciągu nadchodzących czterech lat przekonać tych nieprzekonanych do mojej osoby. Przed nami trudny czas. Uchwalenie budżetu na przyszły rok. Jest to niewątpliwie zadanie numer jeden dla radnych i nowego burmistrza. Mam nadzieję, że nam się udapowiedział Stanisław Kuryłło.