1

W niedzielę 1 grudnia jubileusz 90. urodzin obchodził Pan Kazimierz Małolepszy z Chynowa. Z tej okazji w piątek 29 listopada burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Frankowskim oraz sołtysem Chynowa Barbarą Ciołek odwiedzili dostojnego Jubilata.

Pan Kazimierz przyjął gości w towarzystwie: córki Franciszki z mężem Fryderykiem, wnuczki Pauliny, wnuczka Arkadiusza i pomagającej mu w codziennych obowiązkach sąsiadki Anieli Janus. Eugeniusz Jasiewicz wraz z Janem Frankowskim składając w imieniu własnym, władz samorządowych i mieszkańców Gminy gratulacje Panu Kazimierzowi wręczyli kwiaty i drobny upominek oraz życzyli wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Sołtys Chynowa Pani Barbara Ciołek dołączając się do życzeń, w imieniu mieszkańców sołectwa przekazała Jubilatowi okolicznościowy bukiet kwiatów.

2

Przy kawie, urodzinowym torcie i domowych wypiekach dostojny Jubilat wspominał swoje doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską – wykazując przy tym ogromną pogodę ducha i bardzo dobrą pamięć.

Kazimierz Małolepszy urodził się 1 grudnia 1923 r. w miejscowości Wronowice w okolicach Łaska w województwie łódzkim. Rodzice Jubilata prowadzili małe gospodarstwo rolne. Wychowywał się wśród sześciorga rodzeństwa, z których żyje jeszcze najmłodszy brat mieszkający w Szczecinie. W okresie wojny pracował jako robotnik przymusowy w zakładach przemysłowych w Łodzi a później w fabryce Cegielskiego w Poznaniu.

3

Po wojnie w kwietniu 1946 roku w poszukiwaniu pracy przyjechał na ziemię wolińską i zamieszkał w Wisełce, a od 1947 roku w Żółwinie. Pracował w Funduszu Wczasów Pracowniczych i Państwowym Gospodarstwie Rolnym, skąd odszedł na emeryturę. W 1982 roku zamieszkał w Chynowie, gdzie mieszka obecnie. Pan Kazimierz Małolepszy wspólnie ze zmarłą w 2006 r. żoną Zofią wychowali pięcioro dzieci: jedną córkę Franciszkę mieszkającą w Szczecinie oraz czterech synów, z których jeden Jan już nie żyje a pozostali mieszkają – Marian w Łasku, Konstanty w Domysłowie, Henryk w Międzyzdrojach. Dochowali się ośmioro wnucząt i troje prawnucząt

W tych dniach swój doniosły jubileusz 90. urodzin obchodziła także mieszkanka Wolina – Pani Katarzyna Nicińska, której Burmistrz przesłał okolicznościowe życzenia.

Drogim Jubilatom życzymy co najmniej 150 lat!

źródło:
UM w Wolinie