Biskup Wejman w Kamieniu Pomorskim (5)

Wierni zgromadzeniu w wypełnionej po brzegi katerze kamieńskiej w obecności władz miasta powitali nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Kamień Pomorski był pierwszym miastem, które po ubiegłotygodniowych święceniach odwiedził ks. prof. Henryk Wejman.

Z wdzięcznością przyjęliśmy decyzję wydaną przez papieża Franciszka o mianowaniu na biskupa pomocniczego archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Jesteśmy księdzu biskupowi niezmiernie wdzięczni, że w swoją pierwszą podróż wyruszyłeś do katedry kamieńskiej. Do miasta, którego honorowym obywatelem jest św. Jan Paweł II. Życzymy księdzu biskupowi, aby poprzez swoje ogromne zaangażowanie, głoszenie ewangelicznych prawd doświadczał nieustannie Bożej opieki. Byś cieszył się obfitymi łaskami i poprzez to mógł oglądać owoce swojej pracy. Niech Twoje serce przepełnia miłość. Pamiętaj drogi księże biskupie, że na wsparcie mieszkańców ziemi kamieńskiej, na naszą modlitwę możesz zawsze liczyćpowitał czcigodnego gościa burmistrz Stanisław Kuryłło.

Biskup Wejman w Kamieniu Pomorskim (7)

Jesteś synem tej ziemi, znasz doskonale i wiesz jak tutaj układa się życie. Wiesz skąd tu przybyli ludzie, bo jesteś synem tej ziemi. Niech Duch Święty wykorzysta wszystkie Twoje intelektualne, duchowe i moralne wartości abyś umacniał nas w drodze do wieczności – zwrócił się do biskupa Wejmana proboszcz Dariusz Żarkowski.

Tutaj był przez długi czas początek naszej diecezji. Tutaj tworzyło się życie duchowe i religijne. Tutaj tworzyła się tożsamość narodowa tej części Rzeczypospolitej. Dlatego z potrzeby serca i wielkiego zaufania przybyłem do Kamienia Pomorskiego jako pierwszego miejsca swojej podróży duszpasterskiej. Dopiero jutro pojadę do swojej rodzinnej parafii. Bardzo dziękuje za słowa wszelkiej życzliwości jakie zostały wypowiedziane przez przedstawicieli waszej wspólnoty życia społecznego, przez Pana Burmistrza, przez Przedstawicieli Kościoła, Waszego kochanego proboszcza, z którym pracowaliśmy przez wiele lat. Pragnę tą najświętszą ofiarę złożyć za Was bracia i siostryzwrócił się do wiernych ks. prof. Henryk Wejman.

Biskup Wejman w Kamieniu Pomorskim (23)

W trakcie dzisiejszej mszy nowo wybrany biskup ochrzcił dwójkę dzieci.

kamienskie.info