Więzienie / Policja

Były komendant powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim skazany na osiem miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Dziś rano został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Szczecinie celem odbycia kary – taką decyzję podjął Sąd w Kamieniu Pomorskim.

Michał P. dopuścił się szeregu oszustw skutkujących doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Specjalizował się w obiecywaniu uzyskania dotacji unijnych. Oprócz tego, nabywał wiedzę o rozlokowaniu gruntów należących do osób prywatnych oraz Agencji Nieruchomości Rolnych i wykorzystywał ją do wyłudzania dotacji w swoim imieniu oraz osób trzecich.

Nadkomisarz Michał P. został zwolniony ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Kamieniu Pomorskim w 2004 roku. Zanim do tego doszło był od kilku miesięcy zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Toczyło się bowiem przeciwko niemu postępowanie. Prokuratura zarzuciła mu zaniechanie czynności służbowych, kiedy z depozytu komendy zniknęło 1500 złotych. Pieniądze było dowodem w jednej ze spraw jakie prowadziła kamieńska policja. By sprawa nie wyszła na jaw policjanci mieli zorganizować zbiórkę na uzupełnienie pieniędzy w depozycie. O sprawie dowiedziała się jednak prokuratura od anonimowego informatora.

kamienskie.info