DSC01216

Były poseł Konstanty Oświęcimski po kilku miesiącach na bezrobociu znalazł pracę. Jak informuje Radio Szczecin, dzięki partyjnej nominacji władz województwa, w której Platforma wciąż ma większość został on wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie. 

Przypomnijmy w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, wyborcy pokazali posłowi Konstantemu Tomaszowi Oświęcimskiemu czerwoną kartkę. Po ośmiu latach nieprzerwanej obecności pożegnał się z on parlamentem. Oświęcimski zdobywając 5412 głosów w 2015 roku zajął ósme miejsce w kolejce po mandat (cztery lata temu uzyskał 7459 głosów, co było czwartym wynikiem). W ostatnich wyborach Platformie w naszym województwie przypadło pięć mandatów.

Reporterom Radia Szczecin nie udało się uzyskać komentarza od byłego posła. Oświęcimski był we wtorek poza biurem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, w delegacji. Chętnie sprawę zatrudnienia m.in. Konstantego Oświęcimskiego komentowali politycy konkurencyjnych partii.

Łubu dubu. Niech nam żyje prezes nowego klubu – tak o nowym wiceprezesie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska mówił Dawid Krystek z SLD.

Urząd Marszałkowski będzie teraz zatrudniał polityków z Platformy Obywatelskiej, którzy stracili stanowiska – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka. – Była pani poseł Renata Zaremba też została zagospodarowana.

Nie znam tego pana – twierdzi Piotr Misiło z Nowoczesnej, który dowiedział się o całej sprawie od reportera Radia Szczecin. – Nie lubię wypowiadać się na tematy, na które nie mam wiedzy i dowiedziałem się o tym przed chwilą.