Policja

30-letni mieszkaniec Międzyzdrojów chciał odebrać dług od 19-latka. Aby wzmocnić siłę przekazu posłużył się … rurą od odkurzacza oraz pistoletem typu wiatrówka. Teraz odpowie za groźby karalne.

Chodziło o kilka tysięcy złotych, które 19-latek miał pożyczyć od 30-letniego mężczyzny, będącego w przeszłości jego sąsiadem. W miniony piątek mieszkaniec Międzyzdrojów postanowił wywrzeć presję na młodzieńca, by ten wreszcie uregulował nieoddany dług. Jadący swoim samochodem jedną z ulic w Świnoujściu 30-latek rozpoznał w mijanym pojeździe dłużnika. Wtedy zawrócił szybko, zajechał drogę 19-latkowi, po czym wysiadł z samochodu i zamachnął się … rurą od odkurzacza. Kiedy wystraszony młodzieniec zaczął uciekać samochodem ulicami miasta, 30-latek dogonił go, a następnie z kilku metrów zaczął celować w dłużnika przedmiotem przypominającym broń. Prawdopodobnie obecność innych osób na miejscu zdarzenia onieśmieliła mieszkańca Międzyzdrojów, który następnie odjechał w nieznanym kierunku. O powyższym incydencie 19-latek powiadomił świnoujską policję. W wyniku natychmiast podjętych czynności 30-letniego mężczyznę zatrzymano, w toku przeszukania pojazdu, którym się poruszał oraz należącego do niego mieszkania ujawniono i zabezpieczono pistolet typu wiatrówka.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty gróźb karalnych, za co sąd może wymierzyć mu karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska