sam_3088

Widowiska jasełkowe należą do najpiękniejszych przedstawień rodzimej kultury, dlatego co roku wieczorową porą, odbywa się w Szkole Podstawowej we Wrzosowie spotkanie Jasełkowo – Opłatkowe.

17 grudnia o godz. 16.30 uczniowie przygotowali przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem. W części pierwszej dzieci przebrane za skrzaty, anioły, górali i ubogich, w nowoczesny, ale bardzo wesoły i dostojny sposób powitały Jezusa. Następnie przedstawiono inscenizację, której treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem. W części artystycznej uczniowie, odśpiewali wiele pięknych kolęd i pastorałek. Na chwilę w szkole zjawiły się wszechobecne anioły, postacie z Ewangelii – królowie, pastuszkowie i Święta Rodzina.

Udział w jasełkach, to frajda dla małych aktorów. Dla nich udział w sztuce jest przeżyciem wspominanym przez lata. To spotkanie umilone pachnącymi, świątecznymi wypiekami było okazją do kolędowania i wstępem do wspólnej Wigilii.

sam_3089

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Kamień Pomorski pan Stanisław Kuryłło, Sekretarz Gminy pani Bożena Górska, radna pani Kazimiera Szymańska, sołtys pan Marek Szaszkowski oraz mieszkańcy wsi Wrzosowo i okolic. Młodzi wykonawcy oraz nauczyciele usłyszeli wiele miłych słów i podziękowań ze strony publiczności. Mieszkańcy byli wzruszeni głębią treści jaka została przekazana w tym współczesnym wykonaniu . Wszyscy zgromadzeni, dzieląc się opłatkiem złożyli świąteczne i noworoczne życzenia.

Organizatorzy spotkania Jasełkowo – Opłatkowego: SP Wrzosowo, Sołectwo Wrzosowo, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo.

UM w Kamieniu Pomorskim