DWDz

Mijają kolejne miesiące i w dalszym ciągu nie widać finału prowadzonej przez prokuraturę sprawy nieprawidłowości w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Włodzimierz Cetner, Prokurator Rejonowy ze Świnoujścia w rozmowie z naszą redakcją poinformował, iż w Prokuraturze najpóźniej w połowie stycznia zapadną konkretne decyzje w tej sprawie.

Jak tłumaczy Prokurator Rejonowy sprawa prowadzona była pod kątem przywłaszczenia środków oraz nieprowadzenia ksiąg rachunkowych.

Zobacz także: Dom Wczasów liderem w rankingu taniej pożyczki. Bierzesz i zwracasz ile chcesz! 

O ile w kwestii przywłaszczenia środków wiemy już wszystko i można byłoby przejść do kolejnego etapu postępowania, o tyle w kwestii nieprowadzenia ksiąg nie stawił się jeden ze świadków. Najpóźniej w połowie stycznia sprawa zostanie rozdzielona i zapadną konkretne decyzjepowiedział w rozmowie z naszą redakcją Włodzimierz Cetner

Zobacz także: Beata Kiryluk złapana na kłamstwie. Komisja Oświaty w DWDZ w Międzyzdrojach. Zobacz film!

Śledztwo dotyczy lat 2007-2011, obejmuje także rządy Beaty Kiryluk, która do lutego roku 2011 r. była dyrektorem DWD w Międzyzdrojach. Postępowanie było obecnie prowadzone w sprawie, prokuratura najprawdopodobniej w styczniu postawi zarzuty osobom odpowiedzialnym za nieprawidłowości.

kamienskie.info