D Rosati w Kamieniu fot Paweł Ukraiński (20)

W trakcie odbywającego się w piątek II Festynu Dominikańskiego mieszkańcy Kamienia Pomorskiego mieli okazję przyglądać się spacerującym kandydatom Platformy Obywatelskiej, ubiegającym się o mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przed Ratuszem zorganizowano konferencję prasową, na której w zaledwie cztery minuty dokonano prezentacji dwóch kandydatów – Dariusza Rosatiego i Artura Łąckiego.

– Szanowni Państwo, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasz pierwszy gorący apel do mieszkańców tego regionu oraz całej Polski „Proszę iść głosować!”, dlatego że te wybory przesądzą o naszym dalszym rozwoju i miejscu Polski w Unii Europejskiej. Polska przez 10 lat skorzystała bardzo wiele na członkostwie. Jak jeździmy po miastach Polski, Zachodniego Pomorza i widzimy ile inwestycji zostało sfinansowanych z pieniędzy europejskich, Kamień Pomorski jest tutaj znakomitym przykładem.przekonywał Dariusz RosatiTo nie tylko tego korzyści. Również i fakt, że polskie przedsiębiorstwa mają dostęp do wielkiego rynku europejskiego, że polska młodzież może podróżować bez żadnych ograniczeń podejmować pracę czy spędzać wakacje w różnych krajach UE. To są wszystko korzyści które są nie do przecenienia. Chodzi o to, żeby te korzyści w następnych latach były jeszcze większe, dlatego Polska musi mieć dobrą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Tam podejmuje się decyzje istotne nie tylko ważne dla Europy ale dla Polski i regionów. Apelujemy, żeby pójść głosować na kandydatów Platformy Obywatelskiej, Pana Artura Łąckiego i moją skromną kandydaturę a także innych kandydatów. Dlaczego? Drużyna Platformy Obywatelskiej to kandydaci doświadczeni i kompetentni, wiedzą jak się poruszać w strukturach europejskich, są w stanie skutecznie załatwiać polskie sprawy. Jest też drugi powód, Platforma jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej. To największa partia europejska, która ma najwięcej do powiedzenia w Parlamencie. Będąc w takiej partii możemy więcej zdziałać dla regionu, niż będąc w partii marginalnej. Niestety nasi przeciwnicy, którzy ubiegają się o mandaty, będą właśnie członkami partii marginalnych, nie mających żadnego wpływu na decyzje w Parlamencie Europejskim. Mocna reprezentacja w Parlamencie to mocna pozycja Polski w Europie.

D Rosati w Kamieniu fot Paweł Ukraiński (18)

Przed niewielką grupą osób, głównie członków PO zaprezentował się także Artur Łącki. Przedsiębiorca prowadzący hotel i ośrodki wczasowe, w tym m.in. OW Gryf w Międzywodziu. Bliski współpracownik posła Konstantego Oświęcimskiego, szef Platformy w powiecie gryfickim. Zaapelował On, aby głosować na „jedynkę”, czyli Dariusza Rosatiego.

Paweł Ukraiński
kamienskie.info