Sport będzie królował w Międzyzdrojach podczas długiego sierpniowego weekendu. Na przybyłych do Międzyzdrojów czeka sportowa rywalizacja, w której każdy może uczestniczyć.

Międzyzdroje_Głaz+Bryant

Rozpoczynamy w czwartek 14-tego sierpnia Biegiem Śniadaniowym. Trasa biegu w Międzyzdrojach liczy ok. 4 km i odbywa się ulicami miasta. We wspólnym bieganiu towarzyszyć nam będą znane postaci świata sportu np. pięściarz Krzysztof Kosedowski. Zapisy do biegu są bezpłatne i odbywają się na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd w środę 13 –tego sierpnia od godz. 17:00, limit zawodników do 1000 osób. Start o godz. 09:00 z Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzymuje pakiet śniadaniowy.

Fanów pięściarstwa zapraszamy w sobotę 16-tego sierpnia na VI Galę Boksu Zawodowego „Międzyzdroje Seaside Boxing Show”. Od godz. 19:30 w amfiteatrze miejskim „będzie się działo”… Organizatorzy przygotowali dwie walki amatorskie oraz pięć walk zawodowych. W walce wieczoru w wadze półciężkiej rękawice skrzyżują Paweł Głażewski (22-2, 5 KO) z pięściarzem z Florydy Rowlandem Bryantem (18-3, 12 KO). Czarnoskóry Bryant pretendent do tytułu IBO przyjeżdża po wygraną i jak sam mówi ciężko na wygraną trenował. Inna ciekawa walka to: Michał Chudecki ( 9-0-1, 3KO ) vs Felix Lora ( 18-11-5, 9KO ). Felix Lora to doświadczony zawodnik z Dominikany, który stoczył już kilka wygranych walk z Polakami. Na pewno będzie ciekawie, bo po raz pierwszy w zawodowym boksie wystąpi pochodzący ze Szczecina Tomasz Król. Jego pierwszym trenerem był ojciec, znakomity pięściarz Stali Stocznia Szczeci Edward Król. VI Gala Boksu będzie emitowana w Polsat Sport a walka wieczoru na żywo w otwartym kanale telewizji Polsat. Impreza jest biletowana. Bilety w cenie od 30 zł można zakupić elektronicznie poprzez stronę www.ebilet.pl, w sklepach Empik oraz bezpośrednio przed imprezą w Informacji Turystycznej.

17 – tego sierpnia wspólnie z organizatorem „Klubem Biegacza Sporting” zapraszamy na XVI Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego odbywa się w rocznicę śmierci lekkoatletów. O godz. 12:00 odbędzie się Msza Święta w kościele p.w. Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach „O pokój duszy Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego a o godz. 17:00 na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd konkurs skoku o tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego oraz konkurs pchnięcia kulą gwiazd i przyjaciół im. Władysława Komara. Wśród zaproszonych do udziału gwiazd zobaczymy Zbigniewa Buczkowskiego, Władysława Kozakiewicza, Jacka Wszołę, zaś wśród tyczkarzy w zawodach udział wezmą m.in. Przemysław Czerwiński i Łukasz Michalski. Impreza nie jest biletowana.

Anetta Czyżak
Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą