Wsparcie finansowe dla każdego dziecka, ale tylko dla rodzin, w których pracuje przynajmniej jeden z rodziców – to założenia programu Nowoczesnej „Aktywna rodzina”. Na jego temat w Świnoujskim biurze poselskim dyskutowały lokalne przedstawicielki partii w tym nowa szefowa i sekretarz koła .N z Kamienia Pomorskiego. 

Opracowywany przez zespół Nowoczesnej projekt „Aktywna rodzina” ma być odpowiedzią na wprowadzony w ubiegłym roku przez rząd PiS program Rodzina 500 plus. W ocenie partii program 500+ jest niesprawiedliwy, ponieważ nie dotyczy wszystkich dzieci, a jedynie 3,6 mln z 6 mln. Do tego obejmuje pomocą jedynie stosunkowo zamożnych rodziców, którzy mają dwójkę lub trójkę dzieci. Nie przekłada się on także na zwiększenie dzietności w Polsce. Wsparcie otrzymałoby każde dziecko, ale pod warunkiem, że jeden z rodziców będzie pracował. W postaci ulg podatkowych rodzina otrzymywałaby 3 tysiące rocznie na każde dziecko, niezależnie od ich liczby. Oznacza to 3 tysiące złotych na jedno, 6 tysięcy złotych na dwójkę, 9 tysięcy złotych – gdy jest trójka dzieci i tak dalej.

Konferencja pozwoliła potwierdzić nasze nieoficjalne doniesienia na temat zmian w strukturach lokalnej partii. Dotychczasowego szefa .N zastąpiła lekarz Dorota Subicka. Funkcje sekretarza koła .N w Kamieniu Pomorskim pełni Magdalena Kośnik.

———————————————

Jak poinformowała naszą redakcję stojąca na czele koła Dorota Subicka, członkiem zarządu kamieńskiej Nowoczesnej została Edyta Matelska, była prezes Mariny Kamień Pomorski.