fot. kamilbednarek.pl

fot. kamilbednarek.pl

Kamil Bednarek – utalentowany i charyzmatyczny wokalista, dzięki któremu muzyka reggae zyskała w Polsce ogromną popularność – aż dwukrotnie wystąpi z zespołem w golczewskiej restauracji Herbowa! Pierwszy koncert odbędzie się 23 lutego, drugi następnego dnia. Zespół zdecydował się zagrać dwa razy ze względu na ogromne zainteresowanie fanów udziałem w koncercie!

Kamil Bednarek, niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie „Mam talent!”. Po zajęciu II miejsca w telewizyjnym show jego kariera nabrała zawrotnego tempa –  jego płyty sprzedają się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, a bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie. Tak było również w przypadku występu w golczewskiej restauracji Herbowa.

Bilety na koncert zespołu Bednarek rozeszły się w kilkanaście minut! W pierwszy dzień sprzedaży przed lokalem ustawiła się bardzo długa kolejka fanów, wielu z nich było rozczarowanych, że nie udało im się kupić biletów” – opowiada Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa i organizator wydarzenia – „O sytuacji poinformowaliśmy zespół. Po krótkiej chwili otrzymaliśmy wiadomość, że zagrają drugi koncert następnego dnia, aby nie zawieść swoich fanów. Ludzie byli zachwyceni tą decyzją, zespół pokazał ogromną klasę. Bilety na drugi koncert również sprzedały się błyskawicznie”.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku w Brzegu. Zespół był wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. pierwsze miejsce na „Rock Reggae Festiwal” w Brzeszczach (2008), wyróżnienie na festiwalu „ZMRock” w Nidzicy (2010) czy nagrodę specjalną podczas imprezy „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim (2010). Pod koniec 2010 roku kapela wydała debiutancki album „Szanuj”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty.

W 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona. Kamil Bednarek z perkusistą Maćkiem Pilarzem i klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim oraz dwoma nowymi muzykami założyli zespół „Bednarek”. W tym samym roku ukazał się album formacji zatytułowany „Jestem”, który w pierwszych dniach sprzedaży osiągnął status złotej płyty. Artyści przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny, łączący różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae.

Zespół Bednarek wystąpi w Herbowej 23 i 24 lutego w składzie: Kamil Bednarek – wokal, saksofon, Piotr „Piter” Bielawski – gitara, Piotr „Zwierz” Stanclik – bas, Radek Szyszkowski – instrumenty klawiszowe, Maciek Pilarz – perkusja. Oba koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00.

Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. W zmodernizowanym w 2012 roku, dwupoziomowym lokalu znajdują się: restauracja, bar/pub oraz dyskoteka. Herbowa posiada również bogatą ofertę w zakresie organizowania imprez okolicznościowych oraz cyklicznych koncertów – w lokalu występowało już wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Indios Bravos, Damian Ukeje, Sebastian Riedel i Michał Kielak czy Martyna Jakubowicz.

źródło:
Organizator