Głosowanie fot. kamienskie.info

Już wiadomo kto będzie kandydował na radnego gminy Świerzno w wyborach uzupełniających zarządzonych na dzień 19 stycznia 2014 roku w okręgu obejmującym miejscowości Stuchowo, Kępica, Ciesław i Starza. Założono dwa komitety wyborcze wyborców. Komitet Wyborczy Wyborców Dariusz Kaczor i Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Jutro.

Do 30 listopada była możliwość zgłoszenia komitetu wyborczego w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie. Wczoraj upłynął termin zgłaszania kandydatów na radnych w Gminnej Komisji Wyborczej w Świerznie. Kandydatem KWW Dariusz Kaczor jak sama nazwa wskazuje jest Dariusz Kaczor mieszkaniec Stuchowa. Kandydatem KWW Nasze Jutro jest Ryszard Ciślak również mieszkaniec Stuchowa.

Dariusz Kaczor jest kandydatem z dużym doświadczeniem samorządowym. 12 lat pełnił funkcję radnego. W latach 1998 – 2006 był radnym  Rady Gminy Świerzno a w kadencji 2006 -2010 był radnym  Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim. W wyborach samorządowych 2010 ubiegał się o mandat do Rady Powiatu z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 4 obejmującym gminę Golczewo i Świerzno.  Mimo największej ilości – 194 głosów, zdobytych w swojej gminie Świerzno, mandatu nie otrzymał. Ma 55 lat. Od 20 lat wraz ze wspólnikiem prowadzi Gospodarstwo Rolne w Starzy.

Ryszard Ciślak nie ma doświadczenia samorządowego. W wyborach samorządowych 2010  bez powodzenia ubiegła się o mandat w wyborach do Rady Powiatu w okręgu nr 2 obejmującym gminę Wolin. Kandydował z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Kamieńskie i otrzymał 75 głosów. Ma 38 lat. Jest policjantem. Przez krótki czas był dzielnicowym w gminie Świerzno.

Wybory odbędą się 19 stycznia 2014 roku, w niedzielę. Mieszkańcy Sołectwa Ciesław i Stuchowo będą mogli głosować od godziny 8 do godz.  22, w Świetlicy w Stuchowie.

kamienskie.info