Woliński Park Narodowy

W czwartek minister środowiska odwołał ze stanowiska dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Ireneusza Lewickiego. Ireneusz Lewicki kierował nim od ponad 20 lat. W 2010 wygrał po raz kolejny konkurs na to stanowisko, jego kadencja miała minąć w przyszłym roku.

Decyzję o odwołaniu podjął wiceminister i główny konserwator przyrody Janusz Zalewski – informuje rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek. – Jest sporo nowych wyzwań. Minister zdecydował, że potrzebna jest nowa osoba, która sprosta tym wyzwaniom.

Konkretów rzecznik jednak nie podaje. Nowy dyrektor ma być wybrany w konkursie w najbliższych tygodniach. W ostatnich latach funkcjonowaniem Parku interesowało się m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne. W ubiegłym roku głośna była też sprawa wydzierżawienia na preferencyjnych warunkach jednego z budynków znajdującego się na terenie parku fundacji powiązanej z byłym ministrem rolnictwa Arturem Balazsem. Kontrole jednak nic nie wykazały.

Ireneusz Lewicki w rozmowie z Radiem Szczecin powiedział, że przejdzie na emeryturę, a całej sprawy nie chce komentować.

źródło:
Radio Szczecin