unnamed (1)
unnamed (2)
unnamed (3)
unnamed (4)
unnamed (5)
unnamed (6)
unnamed (7)
unnamed (8)
unnamed (9)
unnamed (10)
unnamed (11)
unnamed
unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5) unnamed (6) unnamed (7) unnamed (8) unnamed (9) unnamed (10) unnamed (11) unnamed

„Mężczyzna i kobieta są jako kwiaty w dolinie, co kwitną dziś a dnia następnego ciskane są w ogień, czas człowieka to pora roku – nadchodzi by odejść” /Stephen King/ Czy kobiety, czy mężczyźni … Pamiętajmy o osobach starszych.

W słoneczną sobotę, 11 marca 2017 r., zuchy i harcerze z 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki”, 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” i 24 Międzyzdrojskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Feniksy” pod opieką dh. Tomasza Rychłowskiego i dh. Przemysława Wiaderskiego wyruszyli na wędrówkę do Wicka, której celem była niezwyczajna akcja. Z okazji odbywającego się już dnia Kobiet i Mężczyzn postanowili odwiedzić osoby starsze w Rodzinnym Domu Seniora w Wicku. 

Na powitanie zuchy i harcerze podarowali seniorom kwiatki i słodkości. Zaprosili do rozmów, wspólnego śpiewania. Harcerze integrowali się z seniorami poprzez zabawę, grając z nimi w warcaby i gry planszowe.

Na koniec w obecności seniorów druhna Anna Raczkowska z 34 DH ”Orlęta” złożyła przyrzeczenie harcerskie, a druh Patryk Kierepka z 24 MDSH „Feniksy” otrzymał barwy drużyny. Na pożegnanie zuchy i harcerze zawiązali braterski krąg odśpiewując „Bratnie Słowo” i życzyli seniorom dużo zdrowia i szczęścia. Każde święto jest dobre, aby złożyć ukłon osobom starszym. Pamiętajmy o nich!

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich
fot. Kinga Raczkowska