Anna Maria Adamiak - dzien kobiet Kamien Pomorski 021

9 marca o godzinie 17.00 w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim odbył się koncert Anny Marii Adamiak.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi( wydz. wokalno-aktorski), Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie(międzywydziałowe studium pieśni, mistrzowskie podyplomowe studia wokalne). Solistka czynnie koncertująca w kraju i zagranicą (m. in. Niemcy, Austria, Norwegia, Irlandia, Ukraina. Litwa). W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Wspaniale śpiewa musicale. Dysponuje ciemnym głosem z koloraturą, (mezzosopran/sopran dramatyczno – liryczny). Krakowski krytyk, Jacek Chodorkowski, w swojej książce „ Bel canto w Krakowie” napisał:….niesamowity głos Anny Adamiak, wróży wiele dobrego dalszej karierze…”

Anna Maria Adamiak - dzien kobiet Kamien Pomorski 026

Jej sylwetka została również ujęta w książce”Śpiewacy polscy” tegoż samego autora, „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra.Dysponuje genialną techniką wokalną.

Na scenie towarzyszył Jej pianista Robert Kulas, który jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Krystyny Wachowskiej i Podyplomowych Studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.. Ukończył też studia prawnicze, podyplomowe Studium Zabytkoznawstwa i Konserwacji Zabytków w Toruniu oraz filozoficzne studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje i koncertuje ze śpiewakami i instrumentalistami z kraju i zagranicy.

Prowadzenie koncertu oraz wspólny śpiew zapewnił Pawel Świetorecki, z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej, początkowo ucząc się, śpiewając i tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, a następnie ucząc się śpiewu prywatnie, w kraju i za granicą. Było jeszcze po drodze studium wokalno – aktorskie, ale talent aktorski ma wrodzony, więc był to tylko epizod z życia. Jego opiekunem wokalnym jest Primadonna Operetki Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl- Górska, wybitna polska śpiewaczka. Prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu” w lokalnym radiu Bogoria /Grodzisk Maz/. Jest najlepszym bankowcem wśród śpiewaków i najlepszym śpiewakiem wśród bankowców. Koncertuje na estradzie
i współpracuje z wieloma solistami teatrów muzycznych.

Anna Maria Adamiak - dzien kobiet Kamien Pomorski 042

Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Każda z Pań otrzymała symbolicznego tulipana oraz życzenia z okazji Dnia Kobiet.

źródło:
Kamieński Dom Kultury