Urząd Skarbowy

Choć na rozliczenie PIT 2013 zostało już niewiele czasu, to w Urzędzie Skarbowym w Kamieniu Pomorskim nie ma kolejek. Osoby, które pracowały w 2013 roku, jeszcze tylko w środę mogą przesłać lub złożyć wypełniony formularz PIT. Zrobienie tego po terminie może skutkować nałożeniem przez fiskus kary.

Ostatni spóźnialscy mogą też wysłać PIT tradycyjną pocztą. Ważne, żeby zrobić to przed północą, bo w tym przypadku liczy się data na stemplu pocztowym.

Urzędnicy mówią, że podatnicy wypełniając formularze PIT od lat popełniają te same błędy. Najczęściej jest to brak podpisu, zdarzają się też błędy rachunkowe i źle rozliczone ulgi podatkowe.

Spóźniona wizyta w urzędzie, polecony nadany następnego dnia czy zawieszenie systemu internetowych e-deklaracji, które spowodowało wysyłkę Urzędowego Potwierdzenia Odbioru parę minut po północy – w tych wypadkach spóźnialskiemu podatnikowi grozi odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe zagrożone karą grzywny.

Wykroczenie skarbowe zagrożone jest karą grzywny od 168 zł do 33 600 zł. Z kolei wysokość mandatu nakładanego przez urząd skarbowy może wynieść obecnie od 168 zł do 3360 zł.

Urząd Skarbowy w Kamieniu Pomorskim czynny jest dziś do godziny 18.

kamienskie.info