Tłusty Czwartek

Puszyste pączki oblane lukrem i wypełnione marmoladą różaną. Kto się nie skusi na takie słodkości? Korzystając z uprzejmości pana Wiesława Żelka, postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały przygotowania do tłustego czwartku w największym w naszym rejonie zakładzie piekarniczym.

Tłusty Czwartek

Największą popularnością jak co roku cieszą się pączki z nadzieniem różanym. W naszej ofercie można również znaleźć pączki z nadzieniem adwokatowym, czekoladowym mówi w rozmowie z redakcją portalu kamienskie.info Wiesław Żelek, właściciel zakładu piekarniczo – cukierniczegoKilkanaście lat temu w tłusty czwartek wypiekaliśmy kilka tysięcy sztuk pączków, w tym roku wyprodukujemy ich ponad 100 tysięcy.

Tłusty Czwartek

W cukierni pana Wiesława Żelka, pączki wypiekane są metodą naturalną. Wymaga ona dużego nakładu pracy, ale gwarantuje, że w produkcie kupujący nie znajdą tzw. „polepszaczy” przedłużających okres świeżości pączka, tak jak praktykowane jest to w niektórych marketach. Piekarnia – Ciastkarnia „Żelek” zajmuje się produkcją w branży piekarniczej od 18 lat.

kamienskie.info