13580587_1065851563470341_5765975651383516561_o
13584663_1065851546803676_8683680837600325645_o (1)
13584663_1065851546803676_8683680837600325645_o
13584699_1066102276778603_1230949914600704665_o
13584699_1066102313445266_3821399391851479887_o
13603341_1065851560137008_3002608047968642633_o
13640920_1066102270111937_6327054053389821882_o
N_1-950x534
N_2-950x534
N_3-950x534
N_4-2-950x534
N_5-3-950x534
N_6-1-950x534
N_7-1-950x534
N_8-1-950x534
N_9-1-950x534
N_10-950x534
N_11-950x534
N_12-950x534
N_13-950x534
N_14-950x534
N_15-950x534
N_16-2-950x534
N_17-950x534
N_18-950x534
N_19-950x534
N_20-950x534
N_21-950x534
N_22-950x534
N_23-950x534
N_24-950x534
13580587_1065851563470341_5765975651383516561_o 13584663_1065851546803676_8683680837600325645_o (1) 13584663_1065851546803676_8683680837600325645_o 13584699_1066102276778603_1230949914600704665_o 13584699_1066102313445266_3821399391851479887_o 13603341_1065851560137008_3002608047968642633_o 13640920_1066102270111937_6327054053389821882_o N_1-950x534 N_2-950x534 N_3-950x534 N_4-2-950x534 N_5-3-950x534 N_6-1-950x534 N_7-1-950x534 N_8-1-950x534 N_9-1-950x534 N_10-950x534 N_11-950x534 N_12-950x534 N_13-950x534 N_14-950x534 N_15-950x534 N_16-2-950x534 N_17-950x534 N_18-950x534 N_19-950x534 N_20-950x534 N_21-950x534 N_22-950x534 N_23-950x534 N_24-950x534

W Dziwnowie zakończyły się regaty z cyklu Laser Cup Europa. Jak informują organizatorzy, łącznie wzięło w nich udział 178 zawodników z 22 krajów, którzy na dziwnowskim akwenie rozegrali sześć wyścigów.

Całe zawody upłynęły pod znakiem dość zmiennej pogody, bowiem o ile w piątek wiatru „brakowało”, o tyle w sobotę „dmuchało” już bardzo mocno. Co jednak istotne, łącznie z niedzielnymi, udało się rozegrać wszystkie planowane wyścigi i dzięki temu cała rywalizacja odbyła się zakładanej formule. Klasa Laser ponownie zawita do Dziwnowa w przyszłym roku.

LASER 4.7
BOYS UNDER 16
III Piotr Jóźwiak POL
II Łukasz Machowski POL
I Mikołaj Silny POL

BOYS UNDER 18
III Thomas Norton HKG
II Benjamin Prikryl CZE
I Radvilas Janulionis LTU

GIRLS UNDER 16
III Josephine Heegaard DEN
II Julia Szymczak POL
I Paulina Pekunaite LTU

GIRLS UNDER 18
III Marian Williams HKG
II Monika Kłopotowska POL
I Nancy Highfield HKG

OPEN KOBIETY
III Marian Williams HKG
II Monika Kłopotowska POL
I Nancy Highfield HKG

LASER RADIAL
BOYS UNDER 17
III Christopher Bezy HKG
II Michał Strupiński POL
I Wojciech Klimaszewski POL

BOYS UNDER 19
III Domantas Juskevicius LTU
II David Domoskos HUN
I Daniel Whiteley GBR

OPEN MĘŻCZYŹNI
III Jiri Halouzka CZE
II Daniel Whiteley GBR
I Marcin Rudawski POL

GIRLS UNDER 19
III Julia Oleksiuk POL
II Magdalena Kwaśna POL
I Carolina Albano ITA

KOBIETY UNDER 21
III Lucie Ben-Amor SUI
II Clara Ben-Amor Nunez CHI
I Vasileia Karachaliau GRE

KOBIETY OPEN
III Carolina Albano ITA
II Vasileia Karachaliau GRE
I Elena Vorobeva RUS

LASER STANDARD
BOYS UNDER 19
III Kacper Mazurek POL
II Jakub Rodziewicz POL
I Patrick Dopping DEN

MEN UNDER 21
III Jack Cookson GBR
II Anthony Parke GBR
I Dawid Kania POL

OPEN
III Martis Pajarskas LTU
II Georgii Paches UKR
I Wu Jianan CHN

źródło:
Dziwnow4Sailing
Krzysztof Zawiliński