OTWP - zdjęcie

W czwartek 31 marca br. w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach udział wzięli uczniowie oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Wolina, Kołczewa, Sierosławia i Troszyna. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach:

Grupa I (szkoły podstawowe)
1 miejsce – Wiktoria Jarnutowska – MDP Wolin
2 miejsce – Zuzanna Janusz  – MDP Troszyn
Grupa II (gimnazjum)
1 miejsce – Klaudia Lichocka – MDP Kołczewo
2 miejsce Szymon Juszczak – PG w Sierosławiu
3 miejsce – Kinga Chybicka – MDP Troszyn
Grupa III ( szkoły ponadgimnazjalne)
1 miejsce – Jakub Koniuto – MDP Wolin
2 miejsce – Łukasz Banaszczak – MDP Wolin
3 miejsce – Szymon Wojtasiak – MDP Wolin

Zwycięzcy  reprezentować będą gminę Wolin w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Kamieniu Pomorskim w dniu 6 kwietnia br. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy a opiekunowie okolicznościowe dyplomy uznania. Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wolinie oraz uczestnicy turnieju i ich opiekunowie składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Wolina Panu Eugeniuszowi Jasiewiczowi za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej jubileuszowej XXXX edycji turnieju. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego
Związku OSP RP w Wolinie