Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali mężczyznę, który zawiadomił dyżurnego jednostki o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku mieszkalnym na terenie gminy Wolin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Prokuratura.

W środę o godzinie 19:00 do dyżurnego jednostki policji zadzwonił mężczyzna informując, iż za 45 minut budynek mieszkalny wyleci w powietrze. Sprawca podał konkretny adres, pod który natychmiast udali się policjanci. Mundurowi ewakuowali mieszkańców budynku a następnie dokładnie sprawdzili zarówno wskazane miejsce jak i pobliski rejon stwierdzając, że nie ma żadnych zagrożeń.

Równolegle funkcjonariusze zajęli się ustalaniem osoby odpowiedzialnej za wywołanie fałszywego alarmu. Jak się okazało był to 20-letni mieszkaniec gminy Wolin. Został on zatrzymany a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgodnie z art 224a kodeksu karnego za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek pokrycia kosztów związanych z przeprowadzoną akcją.

źródło:
st.sierż Marta Szołtun