IMG_3113

Po kreatywnych zajęcia w pierwszym tygodniu ferii, zakończonych wernisażem prac wykonanych przez dzieci i młodzież, w różnych technikach, z rozmachem rozpoczęliśmy artystyczne zmagania drugiego tygodnia ferii zimowych w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. „Ekolaboratorium” – to szeroko pojęte eksperymentowanie, gdzie ok. 40 uczestników pod okiem instruktorów, wykonują z odpadów (pet-y, makulatura, kartony, zakrętki, puszki aluminiowe, bawełniane ubrania z secend-handów), autorskie kolekcje strojów, przedmiotów codziennego użytku, a nawet mebli, poszukując najlepszych sposobów na wykorzystanie niechcianych odpadów w sposób kreatywny, a zarazem estetyczny bądź nawet użyteczny społecznie. Propozycja wykorzystania odpadów w tak kreatywny sposób, jest próbą przekonania uczestników, o tym że EKO jest modne, że można zagospodarować dotychczasowe przestrzenie, jak korytarze szkolne, korytarze w instytucjach, czy też w ramach instalacji plenerowych, przedmiotami wykonanymi z odpadów.

IMG_3132

Aby pobudzić wyobraźnię, zainspirować i zachęcić uczestników zajęć warsztatowych, do stworzenia własnej „kolekcji” z odpadów, w ramach upcyklingu, już w pierwszym dniu warsztatów uczestnikom została zaprezentowana „kolekcja” już istniejąca, wykonana z odpadów typu pet, puszka, plastikowe rury, tektura, opony itp. przez studentów Akademii Sztuki, składająca się przede wszystkim ze strojów ubraniowych (suknia itp.), jak i przedmiotów codziennego użytku i elementów wystroju wnętrz (lampka. stolik, fotel itp.). Edukację ekologiczną „EKOLABORATORIUM” zwieńczy wystawa/ pokaz kolekcji wykonanych przez uczestników zajęć, w wolińskim Dworku, w sobotę 01 marca, o godzinie 16:30, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

IMG_3133

PILNE! poszukujemy modelek do pokazu, wzrost od 150 cm, osoby chętne zapraszamy w dniu pokazu o godzinie 12:00 do ośrodka kultury w Wolinie.

źródło:
MOK w Wolinie