Plakat  kamień

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta serdecznie zaprasza do udziału w Festiwalu Średniowiecznej Europy, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim w dniach 16-17 sierpnia, na błoniach przy ulicy Lipowej w Kamieniu Pomorskim.

Impreza organizowana w ramach obchodów 740 rocznicy nadania praw miejskich Kamieniowi Pomorskiemu poświęcona jest Księciu Szczecińskiemu Barnimowi I Dobremu.

W trakcie Festiwalu prezentować się będą grupy odtwarzające życie w średniowieczu. Będzie można spotkać Słowian i Wikingów z X wieku, Joanitów i Templariuszy z XIII wieku, rycerzy w pełnej zbroi z XV wieku. Niewątpliwą atrakcją będą manewry artyleryjskie, przeprowadzane przez rekonstruktorów biorących udział w Bitwie pod Grunwaldem.

W czasie trwania imprezy zobaczyć będzie można rzemieślników w trakcie pracy oraz rycerzy i wojów w trakcie walk. Chętni będą mogli nauczyć się średniowiecznych tańców lub tylko posłuchać dawnej muzyki. Dla chcących spróbować jak to było być wojownikiem przewidziano konkurs łuczniczy. Jako, że średniowiecze to nie tylko walka ale i piękne niewiasty, odbędzie się konkurs na najpiękniejszy strój kobiecy. Każdy będzie mógł wziąć udział w grach i zabawach plebejskich i posmakować dawnej kuchni.

Impreza odbywać się będzie na placu przy ulicy Lipowej w Kamieniu Pomorskim (okolice skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury). W sobotę rozpoczynamy o godzinie 10:00 i kończymy o 20:00, w niedzielę zapraszamy od 10:00 do 18:00.

Partnerami organizacji Festiwalu Średniowiecznej Europy są Gmina Kamień Pomorski, Fundacja Rozwoju Regionalnego Bielik oraz zp.pl Internetowy Przewodnik Województwo Zachodniopomorskie.

Organizację Festiwalu finansowo wsparli WindStorm Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o., EMC Instytut Medyczny Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim oraz Smażalnia Wędzarnia Zubowicz Rybołówstwo KAM-13

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów