DSCF2052

Już po raz kolejny odbył się finał akcji „Tornister pełen Uśmiechu”. W sobotę 23 sierpnia o godz. 13:00 na placu kościelnym w Golczewie rozpoczął się festyn rodzinny, mający na celu zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich przybyłych: pokazy sprzętu straży granicznej, loteria fantowa w której głównymi nagrodami był rower oraz tablet, trampolina dla dzieci, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne, atrakcje przygotowane przez Nadleśnictwo Rokita i OSP Golczewo, zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych, promocja książki o parafii Golczewo i wiele innych. W trakcie trwania imprezy odbyła się aukcja przedmiotów. Na szczytny cel zlicytowane zostały dwa obrazy, wazon ręcznie malowany, pakiety gadżetów o Golczewie i naszej drużyny Iskry, dwa torty ufundowane przez Piekarnię pana Ostrowskiego oraz Piekarnię pana Wiesława Żelka.

Nie zabrakło również występów artystycznych – przed licznie zgromadzoną golczewską widownią wystąpił zespół „Avanti” z Nowogardu. Imprezę swoich głośnym przybyciem uświetnili również motocykliści, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie. Golczewo odwiedził także podnośnik prosto z Finladnii, z którego można było oczywiście skorzystać i podziwiać widok z około 31 metrów. Punktem kończącym całą imprezę było światełko do nieba o godzinie 20:00. Mamy nadzieję, że w następnym roku impreza będzie równie udana, a kto wie może będzie nawet lepsza.