fot Organizator (18)

W minioną sobotę 23 sierpnia wiele się działo w naszym mieście. Po tygodniu zmagań zakończyły się w Kamieniu Pomorskim Mistrzostw Europy w klasie Słonka. Startowało w nich 61 załóg z 12 państw. Z uwagi na otwartą formułę w zawodach brały udział także załogi spoza naszego kontynentu. Były to największe regaty w klasie Słonka w Polsce w historii. Zwycięzcą została hiszpańska załoga w składzie Raul De Valenzuela Santaella i Antolin Alejandre De Ona, która udekorowana została przez Zbigniewa Rakocego, sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Klasy Słonka na Europę i Grzegorza Kinelskiego członka zarządu ENEA – sponsora generalnego regat. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród zawodnikom i podziękowań zaangażowanym przy organizacji osobom i partnerom odbyło się w sobotnie popołudnie w kamieńskim amfiteatrze, gdzie zawodnicy wprowadzeni zostali przy dźwiękach instrumentów ludowych. Wcześniej odbywała się tu bowiem uroczystość z okazji jubileuszu 30-lecia Zespołu Ludowego „Stawnianki”.

Dla członków jedynego tego typu zespołu w naszej gminie oraz dla przybyłych na jubileusz gości zagrały zaprzyjaźnione kapele „Alki” i „Lipka”. Były podziękowania, ciepłe słowa i życzenia kolejnych sukcesów na przyszłe lata. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Grzegorz Karpiński wręczył jubilatom medale upamiętniające inną przypadającą w tym roku rocznicę – 740-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Na finał wieczoru na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej – Liber i Natalia Schroeder, którzy szczególnie przypadli do gustu zwłaszcza młodszym mieszkańcom naszego miasta, choć nie tylko. Pożegnalnym akcentem była bowiem wizyta artystów w namiocie u Pań Stawnianek. Tegoroczne Dni Kamienia Pomorskiego przeszły zatem do historii. Choć aura czasem próbowała popsuć szyki organizatorom, zapamiętamy je z dobrych koncertów i przede wszystkim z uwagi na obecność gości regatowych z różnych stron świata. Jak wynika z ich wypowiedzi w trakcie ceremonii zakończenia mistrzostw, czuli się w naszym mieści jak u siebie.

fot Organizator (16)

W przyszłym roku Mistrzostwa Europy w klasie Słonka odbędą się w Hiszpanii, flagę Związku klasy Słonka z rąk burmistrza Kamienia Pomorskiego Bronisława Karpińskiego przejął Pepe Perez z Real Jacht Klub Santiago de la Ribera. W naszym mieście w 2015 roku planowana jest inna impreza wysokiej rangi – Mistrzostwa Świata w klasie Optimist, w trakcie której atrakcji z pewnością także nie zabraknie.


Dział promocji
UM w Kamieniu Pomorskim