11 Grudnia 2011 w pensjonacie Villa Madre w Wisełce odbył się finałowy turniej Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. W finale miało prawo udziału 12 najwyżej sklasyfikowanych zawodników po serii dziesięciu turniejów eliminacyjnych. Każdy z nich wybierał dowolnego partnera, pod warunkiem, że ten brał udział w co najmniej pięciu imprezach eliminacyjnych.

W czołowej dwunastce znaleźli się w kolejności: Lechosław Bła­ziński, Julian Pisarek, Stanisław Charkot, Marian Siwy, Jerzy Kullas, Henryk Tyburczy, Andrzej Żmuda, Jerzy Sadowski, Tomasz Rusiecki, Damian Ćwirko, Grzegorz Rybacki oraz Damian Wroński.

Pary w finale były rozstawione według wyników osiągniętych w eliminacjach.

Główne laury zgarnęli wcale nie Ci najwyżej rozstawieni. Na dystansie 55 rozdań najlepszymi okazali się Damian Wroński z Tomaszem Rusieckim (obaj Szczecin), którzy praktycznie od samego po­czątku wyraźnie prowadzili. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Rybacki (Szczecin) z Jerzym Sadowskim (Suchań) , zaś na trzecim miejscu była para Marian Siwy (Nowogard) z Jerzym Taźbierskim (Police), którzy dopiero w drugiej sesji zaczęli nadrabiać straty. Tuż za podium uplasowała się jedyna para juniorska Damian Ćwirko ze Sławomirem Niajko (obaj Szczecin), którzy po 1/3 ilości rozdań zaj­mowali ostatnie – 12 miejsce. Jednak wygrywając drugą sesję zanotowali spory awans, a do po­dium zabrakło im niewiele.

Głównym organizatorem finału Grand Prix Pomorza Zachodniego 2011 był Burmistrz Wolina przy współpracy z Zachodniopomorskim Związkiem Brydża Sportowego.

Pierwsze trzy pary otrzy­mały szklane trofea oraz gratulacje od burmistrz Eugeniusza Jasiewicza. Dla wszystkich uczestników zapewniono również wspólny obiad.

W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja Grand Prix, a pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się w Połczynie Zdroju już 15 stycznia. Liczba turniejów została powiększona do dwunastu.

Już teraz zapraszamy na III Turniej Par o Puchar Burmistrza Wolina z cyklu GPPZ’2012, który odbędzie się 31 Marca o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie.

tekst i fot. UMiG Wolin