Szkoła w Golczewie

Sytuacja w golczewskiej oświacie dochodzi do punktu krytycznego. Szkołom brakuje ponad 250 tys. zł w budżetach, aby zbilansować tegoroczne wydatki. Ponadto w obydwu placówkach występują problemy z płatnościami ZUS a jedna ze szkół nie zapłaciła PKS za przewóz uczniów za listopad! Radni zajmą się sprawą na dzisiejszej sesji.

Jeszcze miesiąc temu były to zupełnie inne kwoty, teraz po uwzględnieniu rozmów z księgową, jeżeli chodzi o Szkołę w Wysokiej to jest to 25 tys. zł, natomiast Zespół Szkół Publicznych w Golczewie 243 tys. złpoinformowała podczas wczorajszego wspólnego posiedzenia  Komisji skarbnik Barbara Deszyńska.

Chciałbym poinformować wszystkich, bo może nie mają takiej wiedzy, że Szkoła w Wysokiej Kamieńskiej od października ma zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Szkoła w Golczewie z tego samego tytułu zalega 110 tys. zł, nie wiem za jaki to okrespoinformował radnych Tadeusz LeusTo nie jedyny problem, bo, np. Szkoła w Wysokiej w nowy rok wejdzie ze starymi zobowiązaniami chociażby za opał. Węgiel, który zakupiono we wrześniu jest z płatnością w styczniu.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, iż PKS nie otrzymał płatności za przewóz uczniów za listopad. Jeżeli radni zdecydują się podczas dzisiejszej sesji przyjąć uchwałę porządkującą budżet, do oświaty trafi dodatkowe 136 tys. zł.

Podczas komisji nikt nie potrafił odpowiedzieć, jak pomiędzy szkoły zostaną rozdysponowane środki. Burmistrz Andrzej Danieluk milczał.

kamienskie.info