DSC00893

Z okazji Dnia Górnika przypadającego na dzień 4 grudnia Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kamieniu Pomorskim miało przyjemność gościć w tym dniu pracowników Kopalni Ropy Naftowej Kamień Pomorski w osobach Panów Piotra Skorodeckiego oraz Piotra Zapiór. Górnicy ubrani byli w galowe mundury, których główną ozdobą była czapka zwana czako, noszona w Polsce już od czasów Księstwa Warszawskiego.

Nasi goście obdarowali naszych wychowanków upominkami, oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję tekturowymi czako. Za pomocą prezentacji multimedialnej dostarczyli wychowankom PSOUU cennych informacji, dotyczących pracy górnika, jej znaczenia w życiu codziennym, sposobu wydobywania ropy naftowej, jak również zaprezentowali sprzęt służący im do pracy.

Wychowankowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przygotowany film, po czym zadawali pytania. Przybyli goście byli zachwyceni pracami plastycznymi wykonanymi przez wychowanków. W ramach podziękowania, dzieci i młodzież wręczyli górnikom upominki.

PSOUU Kamień Pomorski