fot Daniel Klamborowski (58)

13 grudnia 2014r. w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Komisji ds. Futsalu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Sobotni turniej miał za zadanie wyłonić zwycięzcę, który w kolejnej rundzie powalczy na szczeblu wojewódzkim w Pucharze Polski. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Aquila Szczecin, Sztorm Szczecin oraz miejscowa ekipa występująca pod szyldem MOSiR Futsal Kamień Pomorski – drużyna reprezentacyjna złożona z najlepszych zawodników Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Zespół powstał na początku grudnia, trenerem kadry jest Dawid Sandzewicz. Drużyna ma do dyspozycji halę przez 2 godziny w tygodniu oraz nieograniczony dostęp do siłowni. W sobotnim turnieju Kamień Pomorski reprezentowali: Mariusz Janiszewski, Dariusz Marszałek, Bartek Korzeniowski, Mateusz Ciesielski, Łukasz Nomejko, Adrian Kapczyński, Mateusz Wróbel, Szymon Włodarek, Konrad Burlikowski, Kacper Wittbrodt, Patryk Jankowski, Krzysztof Wysocki, Damian Karczmarski i Patryk Wikło.

Sobotni turniej kilka minut po godz. 11.00 oficjalnie otworzył Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, który podczas swojej przemowy przyznał, że jest mu przykro, że nie stoi po drugiej stronie razem z naszymi zawodnikami. Na te słowa jeden z naszych zawodników krzyknął, że koszulka jeszcze się znajdzie. Rozległy się brawa i tym wesołym akcentem rozpoczęliśmy naszą imprezę. Doskonałą oprawę artystyczną turnieju zapewniły Cheerleaderki z Gimnazjum Publicznego im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim. Grupa dziewcząt prowadzona przez panią Dorotę Szefer trzykrotnie zaprezentowała się przed kamieńską publicznością. Dziewczyny spisały się na medal!

W pierwszym meczu drużyna gospodarzy pokonała bez większych problemów zespół Aquila Szczecin, wygrywając 7:1. Mecz rozpoczął się od kilku groźnych akcji drużyny szczecińskiej, która już na początku mogła objąć prowadzenie. Niezawodny okazał się jednak bramkarz naszej drużyny Mariusz Janiszewski, wybrany na koniec najlepszym bramkarzem turnieju. Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Ciesielski (3), Szymon Włodarek, Adrian Kapczyński, Mateusz Wróbel, Kacper Wittbrodt.

fot Daniel Klamborowski (7)

W drugim spotkaniu nasza drużyna pokonana została przez Sztorm Szczecin wynikiem 2:5. Walczyliśmy dzielnie, nawiązaliśmy walkę, niestety tego dnia Sztorm Szczecin nie miał sobie równych. Szczecińska drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zyskując miano typowej drużyny halowej. Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Wittbrodt i Mateusz Wróbel.

W ostatnim meczu Sztorm Szczecin pokonał Aquilę Szczecin 8:2 zostając bezapelacyjnym zwycięzcą naszego turnieju. Zgodnie z regulaminem zespół ten awansował do dalszej fazy rozgrywek i już na szczeblu wojewódzkim powalczy w Pucharze Polski.

Wyniki rozegranych spotkań:
MOSiR Futsal Kamień Pomorski – Aquila Szczecin 7:1
MOSiR Futsal Kamień Pomorski – Sztorm Szczecin 2:5
Sztorm Szczecin – Aquila Szczecin 8:2

Wyróżnienia i nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju – Mateusz Maćkiewicz (Sztorm Szczecin)
Król strzelców – Pawłowski Damian (Sztorm Szczecin) – 4 gole
Najlepszy bramkarz – Mariusz Janiszewski (MOSiR Futsal Kamień Pomorski)
Najstarszy zawodnik turnieju – Adrian Kapczyński (MOSiR Futsal Kamień Pomorski)

Serdecznie dziękujemy sędziom zrzeszonym w ZZPN w Szczecinie, którzy sprawnie poprowadzili sobotni turniej: Łukaszowi Strukowi, Zygmuntowi Brodzie oraz Marcinowi Ciechanowiczowi. Wielkie podziękowania dla lekarza naszej drużyny – dr Karola Ptaka, który podczas turnieju pełnił rolę ratownika medycznego. Dziękujemy pani Dorocie Szefer za wyszukane układy taneczne i kapitalne przygotowanie dziewczyn do występów, gorąco dziękujemy również samym Cheerleaderkom oraz kibicom, na których zawsze możemy liczyć. Podziękowania dla naszych chłopaków i trenera. Pierwsze koty za płoty, mamy nadzieję że projekt Reprezentacji KALF-u będzie kontynuowany i w niedalekiej przyszłości wygramy jeszcze nie niejeden turniej.

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski
www.kalf.com.pl