DSC_0211

Tym razem piłkarze Floty urządzili sobie ostre strzelanie w pierwszej połowie. W 21 minucie było już 4-0, do przerwy 6-0 a pięć z sześciu goli zdobyli zawodnicy testowani.

Pierwszą groźną sytuację w 4 minucie stworzyli goście, ale Gąsiński sparował nad poprzeczkę uderznie Dąbrowskiego zza pola karnego. Zaczęło się w 8 minucie, kiedy Chorwat Nenad Erić strzałem z 13 metrów w lewy róg pokonał Piotrowskiego po raz pierwszy.

Pięć minut później Kamiński przyjął długie podanie Sołowieja i z 12 metrów zdobył drugiego gola. Na trzeciego czekaliśmy jeszcze krócej, tym razem skutecznym okazał się Opałacz, po którkim prowadzeniu piłki. W 21 minucie było już 4-0. Drugiego w tym meczu gola zdobył Erić uderzając skutecznie z wysokości punktu karnego. W 36 minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik z Hiszpanii Pablo Ridriguez, strzałem głową po dokładnym podaniu Mokwy z prawej strony.

DSC_0278

Minutę później Grzelak wrzucił z pierwszej piłki na skrzydło do Ericia, ten dograł do Kamińskiego i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Gryfa po raz szósty. W drugiej połowie wigor mocno opadł i na listę wpisał się tylko Arifović, który wymanewrował Benedyczaka po wrzutce Śpiączki.

Flota: Szymon Gąsiński (46 Darko Brljak), Tomasz Mokwa (46 Christian Ndubuisi Nnamani), Michał Stasiak (46 Sebastian Zalepa), Marek Opałacz(46 Michał Nowak), Łukasz Sołowiej (22 Piotr Kieruzel) Klimas Gusočenko, Marek Niewiada (59 Łukasz Sołowiej), Rafał Grzelak (46 Bartosz Szymański, 59 Ensar Arifović), Nenad Erić (69 Dawid Sienko), Sebastian Kamiński (59 Bartosz Śpiączka), Pablo Rodriguez.
Trener: Bogusław Baniak.

Gryf: Kamil Piotrowski (46 Ireneusz Benedyczak), Ryszard Król, Sebastian Kmetyk, Adrian Kapczyński, Bartosz Sasin (54 Kamil Pogoda), Kacper Wittbrodt, Kamil Kacperek, Przemysław Dąbrowski, Rafał Janus (66 Mateusz Książek), Szymon Włodarek, Sebastian Nagel (36 Kamil Bogusz).
Trener: Stanisław Kuryłło.

Sędziowali: Łukasz Ostrowski, Karol Arys, Robert Betlejewski (Szczecin).

Tekst: Flota Świnoujście
Foto: Wojtek Basałygo

Więcej zdjęć z meczu w serwisie SWINOUJSKIE.INFO —-> Kliknij TUTAJ aby zobaczyć

Dziękuję Flocie za zaproszenie, rzadko zdarza się aby zesół czwartoligowy był zaproszony przez pierwszoligowca. Wynik bardzo wysoki, ale zdecydowała tu bardzo wysoka skuteczność Floty w pierwszej połowie – praktycznie co strzał to bramka, sześć goli na siedem strzałów. Zagraliśmy otwartą piłkę, nie broniliśmy się, ale nie mamy jeszcze z przodu takich atutów jakie na dzień dzisiejszy ma Flota. Mamy bardzo młody zespół i taka lekcja na pewno przyda się w przyszłości. Gratuluję Flocie zwycięstwa i z całego serca życzę utrzymania w I lidze, choć na pewno będzie to trudne. – powiedział po meczu trener Stanisław Kuryłło.