Macie już swoje plany związane z wakacjami? Urlop spędzicie zagranicą czy w kraju? Jeżeli na miejscu i nie zamierzacie nigdzie wyjeżdżać to zobaczcie prognozę, jak przygotowało Biuro Prognoz Pogody Calvus. Według synoptyków w najbliższych dniach będzie sporo rozpogodzeń, i co najważniejsze – nie powinno padać. Można wybrać się nawet na plaże, ale pod warunkiem, że nie oczekujemy, iż będzie bardzo gorąco, bo choć ma świecić słońce, to temperatura w poniedziałek i wtorek nie będzie wysoka. Nad morzem wyniesie 17-19 stopni C.

Nad morzem wiać ma też dość duży wiatr. A woda w Bałtyku ma teraz temperaturę około 16-17 stopni C. W środę natomiast do południa ma być gorąco. Termometry pokazywać będą nawet 28 stopni C. Ale po południu nad nasz region zawita front burzowy i przyniesie nam gwałtowne burze, krótkotrwałe ulewy, a lokalnie może spaść grad. I uwaga, grożą nam silne wiatry, chwilami nawet osiągną prędkość do 100 kilometrów na godzinę. Tak ma być przede wszystkim w Szczecinie, nad morzem bowiem wiatr będzie trochę słabszy. Tam też nie będzie tak groźnych, gwałtownych zjawisk pogodowych. Po południu w środę termometry będą pokazywały 25 stopni C.

W czwartek nadal będzie ciepło, ale możemy się spodziewać w ciągu dnia przelotnych opadów deszczu i burz. Termometry pokazywać będą w Szczecinie 26 – 28 stopni C , nad morzem 24 stopnie C. W piątek czeka nas ochłodzenie. temperatura spadnie do 16-17 stopni C, do południa czeka nas deszcz i silny wiatr, na Bałtyku sztorm.

Sobota także będzie chłodna z temperaturą 16-17 stopni C, możemy się spodziewać opadów deszczu, nadal ma wiać silny wiatr z prędkością do 60 kilometrów na godzinę . W niedzielę trochę się przejaśni, ale i tak ma przelotnie popadać deszcz. temperatura w Szczecinie i nad morzem wynosić ma 17 stopni C. Wiatr osłabnie do 40-50 kilometrów na godzinę.