Gryf Kamień Pomorski - Vineta Wolin (193)

Ku radości wielu kibiców i piłkarzy burmistrz Kamienia Pomorskiego ogłosił przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego i zespołu kortów tenisowych przy ulicy Wolińskiej 1 w Kamieniu Pomorskim. Na razie będzie to I etap zadania, czyli przebudowa boiska piłkarskiego. Burmistrz planuje zrealizować I etap do końca września. Radości z faktu ogłoszenia przetargu nie ukrywał trener Gryfa i radny Stanisław Kuryłło.

Boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy będzie służyło do celów treningowych klubu GRYF Kamień Pomorski oraz do rozgrywek ligowych IV ligi piłkarskiej. Powierzchnia sztucznej trawy boiska piłkarskiego wyniesie 7.280 m2. Kolor trawy ma być zielony, w dwóch odcieniach. Linie boiska o szerokości 12cm z trawy tego samego gatunku w kolorze białym. Boisko ma  być wyposażone w dwie profesjonalne bramki do piłki nożnej z odciągami spełniającymi wymagania FIFA, cztery chorągiewki w narożnikach boiska (uchylnych), dwie wiaty dla zawodników. Każda z wiat z przeznaczeniem na 13 osób. Wiaty będą mocowane na stałe w fundamentach betonowych. Siedziska z tworzywa sztucznego z oparciami w kolorze czerwonym. Będzie też wykonane oświetlenie boiska na sześciu 18-metrowych masztach z możliwością włączaniem sekcjami na połowie boiska. Boisko ma być też systemowo odwodnione.

Planuje się wykonać dwa rodzaje ogrodzenia, czyli niskie – samej płyty boiska, i ogrodzenie obiektu sportowego odgradzające boisko i otaczające je chodniki od reszty terenu.  Dodatkowo mają  być zamontowane piłkochwyty o długości 40m i wysokości 6m za bramkami. Trybuny dwurzędowe, dwupoziomowe z siedziskami plastikowymi mają liczyć 301 miejsc siedzących. Nawierzchnia trybuny będzie wykonana z kostki betonowej o kolorze grafitowym i z kostki też będą wykonane ciągi komunikacyjne. Wyposażenie boiska  to również cztery  stalowe kosze na śmieci. Planowany termin zakończenia budowy boiska – 30 września 2014 r.

Cieszę się, że moja walka nie poszła na marne. Jest to zadanie, o które zabiegałem od wielu latpowiedział w rozmowie z redakcją trener Kuryłło.

kamienskie.info